UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ЄС стурбовані забороною діяльності Меджлісу в Криму

У Брюсселі назвали дії окупаційної "прокуратури" атакою на права кримських татар.

Європейський Союз розцінює блокування діяльності Меджлісу кримськотатарського народу як протиправну акцію, що порушує права людини, і вимагає від окупаційної адміністрації півострова скасувати прийняте напередодні рішення.

Про це йдеться в офіційній заяві Європейської зовнішньополітичної служби, поширеній у четвер, 14 квітня.

"Вчорашнє рішення так званого "прокурора Криму" призупинити діяльність Меджлісу, самоврядного органу кримських татар, вкрай тривожне та являє собою серйозну атаку на права кримських татар. ЄС повторює свій заклик до повного дотримання міжнародних стандартів у галузі прав людини та інших зобов'язань з міжнародного права", – сказано в документі.

Раніше репресії проти кримських татар і закриття Меджлісу засудили офіційні представники України, Туреччини та правозахисних організацій, зокрема, Amnesty international.

13 квітня так званий "прокурор" Криму Наталія Поклонська винесла припис про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Це рішення практично повністю заблокувало роботу представницького органу кримських татар.

Після анексії Криму Російською Федерацією на півострові почалися викрадення кримських татар. Про порушення прав кримських татар говорив також міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу. Він заявив, що Росія не виконала жодної обіцянки поліпшити становище кримських татар. Разом з тим, в січні 2015 року кримські татари звернулися в ООН з проханням не допустити їх знищення.У заяві йдеться, зокрема, про випадки викрадення кримських татар і порушення їх прав: "В результаті чергового захоплення Криму корінне населення – кримські татари – перетворилися на об'єкт терору і фізичного насильства".