UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Єревані протестувальники закликали російські ЗМІ не порівнювати їхню акцію з Майданом

Але російські пропагандисти цих закликів не почули.

Учасники акції протесту в Єревані закликали російських журналістів не порівнювати події у Вірменії і в Україні.

Увечері 24 червня коли знімальна група російського телекомпанії "Звезда" готувала репортаж на місці проведення акції, репортер дозволив собі провести аналогію між подіями в Єревані і Києві в 2013-14 роках, повідомляє агентство "Новости-Армения".

Це почули протестувальники, які стояли поруч. Один з активістів Ален Симонян закликав російських журналістів до об'єктивності, додавши, що не дозволить проводити подібних аналогій. Журналіст телеканалу записав його слова і пообіцяв включити в репортаж в якості альтернативної думки.

Вранці 25 червня на сайті телеканалу "Звезда" дійсно з'явилася публікація про події в Єревані під назвою "Єреванський майдан: кому вигідно повторення українського колапсу?". В ній порівняння з протестами в Україні, які російська пропаганда таврує як "державний переворот" нібито інспірований Заходом, займає центральне місце.

Публікація також містить зібрання думок ряду російських політиків, які також поспішили знайти в подіях в Єревані "руку Заходу".

"Нам давно відомо кількість зарубіжних неурядових організацій, які працюють у Вірменії. Значна частина з них намагається тим чи іншим способом порушити суспільні настрої у Вірменії проти Російської Федерації, схилити громадянське суспільство до так званого прозахідного вибору", - цитує "Зірка" слова голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтина Косачева.

Увечері 22 червня в Єревані кілька тисяч людей перекрили проспект Баграмяна, де знаходиться резиденція президента країни Сержа Саргсяна. Причиною протестів стало рішення регулюючої комісії, яка на своєму засіданні 17 червня встановила нові тарифи на електроенергію, що поставляється споживачам компанією "Електромережі Вірменії" (ЕМА). Зокрема, з 1 серпня для населення тариф на електроенергію підвищиться на 6,93 драма - до 48,78 драма (близько 0,1 долара), вдень до 38,78 драма (близько 0,08 долара) вночі за кВт.ч.

Це підвищення привернуло увагу громадськості частково і завдяки тому, що ЕМА на 100% належить російському ВАТ "Інтер РАО". Офіційно в компанії заявили, що питання про відкликання заявки на підвищення тарифів на електроенергію в компанії не розглядають. Більш того, в компанії не задоволені рішенням комісії, оскільки компанія направила заявку на підвищення тарифів на 16 драмів за 1 кВт.ч.

Міське поліцейське начальство пропонувало протестувальникам зібрати ініціативну групу для переговорів з президентом, але мітингувальники відмовилися. Силовики пригрозили розгоном, у відповідь протестувальники сіли на асфальт.

Рано-вранці 23 червня поліція розігнала сидячий пікет. У Єревані затримали 240 осіб (пізніше всіх їх відпустили). Однак увечері 23 червня, близько 20:30, простоявши два години на площі Свободи, демонстранти знову вирішили почати на проспекті Баграмяна сидячу демонстрацію. Вночі активісти після деяких роздумів вдруге відмовилися від зустрічі з президетом Сержем Саргсяном. Замість цього главі держави запропонували в прямому ефірі скасувати рішення Комісії з регулювання суспільних послуг.

У четвер акція протесту триває, її учасники запевняють, що продовжать боротьбу до скасування рішення про подорожчання електроенергії. Інших вимог, у тому числі політичних, про що пишуть російські ЗМІ, вони не висувають.