UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Єревані поліцейські відновили затримання протестувальників, застосовують спецзасоби

На недільних мітингах затримані понад 200 осіб, включно з лідерами опозиції. Є постраждалі.

У столиці Вірменії правоохоронці затримали 228 учасників протестних мітингів проти прем'єрства Сержа Саргсяна. Найбільш напружена ситуація зберігається на Площі Республіки в Єревані. Під час затримання демонстрантів поліцейські застосовували силу, також використовували світлошумові гранати, повідомляють "РІА Новини".

Серед затриманих опинилися лідер вірменської опозиції, депутат національних зборів Нікол Пашинян, депутат опозиційної фракції "Елк" Сасун Мікаелян і один з лідерів антиурядового руху, депутат Арарат Мірзоян. Як повідомляє Panarmenian, політиків затримували, незважаючи на депутатську недоторканість.

Унаслідок зіткнення демонстрантів і поліцейських постраждали семеро осіб, вони госпіталізовані, повідомили у Міністерстві охорони здоров'я Вірменії.

Після затримання лідерів, хода продовжилася без них. О 19:00 за місцевим часом (18:00 за київським) протестувальники мають намір зібратися на черговий мітинг на Площі Республіки.

Правоохоронці назвали її незаконною і закликали учасників розійтися. А також пообіцяли застосувати силу в разі непокори демонстрантів, повідомляє "Інтерфакс".

"Поліція заявляє, що після прийняття рішення про припинення зборів усі дії організаторів поза законом, а всі учасники повинні залишити місце зборів. Організатори Пашинян, Мікаелян, Мірзоян примусовим чином виведені з місця зборів", - йдеться у заяві поліції.

Раніше прем'єр-міністр Вірменії Серж Саргсян провів перемовини з лідером опозиції Ніколом Пашиняном. Вимоги мітингувальників щодо відставки Саргсян назвав "ультиматумом і шантажем чинної влади" і відмовився залишати посаду.

Вранці 21 квітня у столиці Вірменії стартувала чергова антиурядова хода. Кількість затриманих протестувальників сягнула позначки у 102 особи. З 31 березня у Єревані тривають масові акції проти прем'єрства третього президента Сержа Саргсяна, який очолював країну протягом десяти років. У 2015 році Вірменія змінила конституцію і перейшла до парламентської форми правління, що надає прем'єр-міністру більші повноваження.

16 квітня протестуючі перекрили рух в центрі міста , поліція стягнула до будівлі парламенту водомети та бронетехніку. Згодом почалися зіткнення між учасниками акції протесту і поліцією. Наступного дня протестувальники заявили про початок "тотальної непокори". Лідер опозиції Нікол Пашинян закликав до блокування держустанови.

Детальніше про ситуацію у Вірменії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Оксамитова революція" з вірменською специфікою" у тижневику "Дзеркало тиждень. Україна".