UA / RU
Підтримати ZN.ua

У японському парламенті з'явилися два повністю паралізованих депутата

Політики зайняли свої місця в парламенті Японії як перші законодавці з серйозними фізичними вадами

Поки в українському парламенті радіють збільшеному представництву жінок і омолодженому складу, Японія пішла набагато далі. До парламенту Країни висхідного сонця обрані депутати з інвалідністю.

І це не просто люди, які не можуть пересуватися - вони абсолютно нерухомі, паралізовані, вимагають постійного догляду і присутності людини поруч. Але це все одно не завадило їм балотуватися і бути обраними, повідомляє BBC News.

Політики Ясухіко Фунаго і Ейко Кімура зайняли свої місця в парламенті Японії як перші законодавці з серйозними фізичними вадами. Їх обрання в минулому місяці було розцінено як важливий крок для представництва і залучення уваги до інвалідів в Японії.

Верхня палата Національного сейму зазнала спеціальних змін, щоб забезпечити їх доступ. З 28 липня в будівлі парламенту почали облаштування їх робочих місць та інфраструктури для доступу в зал пленарних засідань. Їх місця в залі визначили в задньому ряду поруч з виходом, для цього там демонтували зайві крісла. Місця обладнали розетками для заряджання крісел і медичного обладнання, повідомляє агентство Kyodo News. В останній раз в парламенті пристосовували місце для депутата з ослабленим зором, щоб він міг читати документи на шрифті Брайля. Пандуси в приміщенні обладнали ще в 1977 році, коли до парламенту обрався 82-річний політик, прикутий до крісла. У четвер, 1 серпня, вони вперше зайняли свої місця в парламенті.

У Ясухіко Фунаго - бічний аміотрофічний склероз (БАС), також відомий як хвороба Лу Геріга, і він спілкується з допомогою комп'ютерної системи або через своїх опікунів. У 2000 році 61-річному пацієнту був поставлений діагноз "прогресуюче неврологічне захворювання", і з того часу він майже втратив рухливість в кінцівках.

"Я сповнений емоцій, що цей момент настав", - заявив Фунаго після свого обрання в липні. "Я можу здаватися слабким, але у мене більше мужності, ніж у інших, тому що це було питання життя і смерті для мене".


У Ейко Кімури церебральний параліч, і вона паралізована від шиї вниз, за винятком правої руки. Вона інвалід з восьми років, але довгий час сприяла кращій інтеграції інвалідів у суспільство.

Обидва вони представляють невелику ліву опозиційну партію, яку заснував колишній актор Таро Ямамото, який займається інтеграцією людей з особливими потребами в суспільство. Його партія "Рейву Сінсенгумі" отримала два місця в парламенті, і їх віддали саме цим двом політикам.

Втім, у Японії вони не перші, хто приходить до парламенту як люди з обмеженими можливостями, але з такими серйозними - вперше.

Якщо хтось думає, що люди з такими серйозними фізичними обмеженнями не зможуть бути корисними іншим, нехай згадає фізика Стівена Хокінга.

Кабінет міністрів Японії повідомив, що в країні 9,63 мільйона інвалідів. У 2020 році Токіо прийме Паралімпійські ігри спільно з Олімпійськими іграми.

В Україні понад 90% будівель і споруд не відповідають нормам доступності і не пристосовані до потреб осіб з інвалідністю.Депутати Верховної Ради України внесли зміни в законодавство, згідно з яким судовий збір будуть спрямовувати також на забезпечення архітектурної доступності приміщень судів для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.