Більш 79,5 млн осіб у всьому світі вимушені були покинути свої будинки через войни, насильства, стихійні лиха або страх переслідування. Це майже в два рази більше, ніж десять років тому, повідомило Управління верховного комісара ООН у справах біженців в четвер 18 липня.
За даними УВКБ ООН, тільки в минулому році свої будинки покинули 8,7 млн чоловік, велика частина з них-жителі країн, що розвиваються.
"Кількість біженців і вимушених переселенців досягла майже 80 млн – це найбільший показник з тих пір, як в УВКБ почали збирати ці дані. Звичайно, подібний ріст викликає велике занепокоєння, - заявив Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді,
Серед головних причин вимушених переселень – численні війни і конфлікти по всьому світу – від Афганістану до Центральноафриканської Республіки, М'янми, Демократичної Республіки Конго і Сирії.
Наголошується, що значне зростання показника пов'язаний з тим, що управління вперше включило у цю статистику венесуельців, які залишили свою країну через катастрофічну ситуацію. А зараз ситуацію ускладнила пандемія коронавіруса.
Гранді зазначив, що згідно з наявними даними, 85 % біженців знайшли притулок саме в бідних країнах. "Незважаючи на постійно звучащу риторику, основний тягар несуть саме бідні держави, а не багаті, як думають багато", - наголосив Верховний комісар.
Близько 73 % біжать знаходять притулок на території держав, розташованих по сусідству з їх власними. Ця статистика, за словами Гранді, також допомагає розвіяти міф про те, що біженці їдуть за кращим життям і прагнуть осісти в багатих державах.
"Як тільки існуючі кризи будуть подолані, проблема 68 відсотків біженців та переселенців знайде своє рішення", - зазначив Верховний комісар ООН.
Дослідження УВКБ опублікували напередодні Всесвітнього дня біженця, який відзначають 20 червня.
Раніше повідомлялося, що Греція вперше за час карантину відновила перевезення мігрантів з таборів на материк, щоб полегшити перенаселеність у таборах під час пандемії. Уряд країни планує перевести близько 2000 мігрантів з таборів на материкову Грецію.
22 квітня Великобританія і Греція підписали спільний "історичний" план дій для вирішення ситуації з біженцями. Міністр з дотримання імміграційних правил Кріс Філп заявив, що "спільний план дій сприятиме виконанню нашого зобов'язання щодо забезпечення безпеки наших кордонів". План "забезпечить максимально ефективні процеси надання притулку і повернення біженців.