UA / RU
Підтримати ZN.ua

У війні США з РФ і Китаєм Вашингтону доведеться застосувати ядерну зброю - Breaking Defence

Без застосування ядерної зброї США та союзники приречені на поразку, свідчать результати моделювання конфлікту.

У разі повномасштабного військового зіткнення між США і Росією з Китаєм Вашингтону доведеться переламувати ситуацію на свою користь виключно застосуванням ядерної зброї, так як всі інші варіанти ведуть до поразки, заявив за підсумками моделювання Пентагоном і корпорацією рідус сценарію такого конфлікту військовий експерт Девід Окманек порталу Breaking Defence.

Кожен рік корпорація RAND за підтримки Пентагону проводить військові ігри, моделюючи ситуації можливого військового конфлікту "синіх" (США та союзники) проти "червоних" (Росія, Китай та союзні їм режими). В останні роки підсумки військових ігор ясно показують, що без застосування ядерної зброї "сині" зазнають нищівної поразки у кожному сценарії.

Експерти відзначають, що незважаючи на багатомільярдні витрати США на оборону, збройні сили РФ та Китаю теж не стоять на місці; монополія США на "розумну зброю" давно у минулому, а деякі зразки озброєнь Росії та китайців перевершують свої американські аналоги. До того ж, у росіян у якості козиря є досконалі системи РЕБ, які можуть "сплутати карти" союзникам, зазначив Окманек.

"Кожен раз, коли ми розігруємо симуляцію і червоні, застосувавши системи РЕБ та хакерські атаки, повністю блокують наші командні мережі, ми просто зупиняємо подальший розіграш сценарію, оскільки не знаємо, як далі діяти... Який сенс змагатися, якщо на вашому командному пункті ніяких даних, окрім порожніх комп'ютерних та радіолокаційних екранів", - поскаржився експерт.

При цьому фахівці відзначають, що американські новітні види озброєння мають досить багато вразливостей - так, винищувачі F-35 практично не мають конкурентів у повітрі, але надзвичайно вразливі на землі; військові бази ВПС, ВМС та сухопутних сил із надсучасною інфраструктурою являють собою ласі цілі для російських та китайських ракет дальньої дії, а величезні важкі атомні авіаносці безпорадні проти ударів атомних підводних човнів РФ та Китаю.

Не краще становище і в сухопутній армії, у якій в останні роки скорочувалися мобільні зенітні підрозділи - тепер літаки та вертольоти Росії і Китаю можуть вибити три чверті військ США на землі, нехай і ціною великих втрат, свідчать результати моделювання.

Ще однією важкою проблемою експерти вказують проблему "деградації технологій" - після перших кількох діб бойових дій при знищенні левової частки баз та пунктів поповнення запасів поточний ремонт та обслуговування американської високотехнологічної техніки буде ускладнено до межі, тоді як дешева і проста російська та китайська техніка не так вимоглива до якості обслуговування.

В цілому, відзначають експерти, ці проблеми можна вирішити шляхом виділення додаткового фінансування збройних сил у розмірі 24 мільярдів доларів щорічно, щоб підтримувати боєготовність необхідних для вдалого першого удару дій - проте чи піде на це Пентагон, поки залишається невідомим.

Нагадаємо, Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS) опублікував у п'ятницю, 15 лютого, доповідь, підготовлену спеціально до Мюнхенської конференції з безпеки. Автори доповіді вказують, що світові витрати на оборону та озброєння у 2018 році зросли на 1,8%, досягнувши 1,67 трлн доларів. Також у доповіді наголошується, що лідером у витратах на оборону стали США, а Росія зайняла у світовому рейтингу лише четверте місце - проте Москва використовує інвестовані в оборону кошти значно ефективніше, ніж США, Китай, та Європа.