Екс-президента Вірменії Сержа Саргсяна звинувачують у розкраданні мільйона доларів з держбюджету. Після масових протестів проти його намірів залишитися у владі і після двох термінів президентства, Саргсяна притягнули до відповідальності за корупцію.
Колишній президент Вірменії Серж Саргсян у вівторок, 25 лютого, постав перед судом у справі про корупцію, який його прихильники вважають політично мотивованим, повідомляє Голос Америки.
Саргсян, який займав пост президента Вірменії два терміни підряд з 2008 року, подав у відставку в 2018 році, коли його план залишитися при владі в якості прем'єр-міністра спровокував масові протести, лідером яких став колишній журналіст Нікол Пашинян, що згодом обійняв посаду прем'єра.
"Я сподіваюся, що у Вірменії ще залишилися судді, для яких справедливість понад усе", – сказав Саргсян, прямуючи в будівлю суду, біля якого його вітали десятки прихильників.
"Вся це справа сфабрикована, щоб не дати Сержу Саргсяну займатися активною політикою", – заявив кореспонденту агентства Франс Прес його адвокат Амрам Макинян.
Слухання у вівторок присвячені переважно процедурних питань. Офіційна робота над справою почнеться через кілька тижнів або навіть місяців.
Після своєї відставки Саргсян довгий час тримався в тіні, однак у минулому році він почав активно виступати з критикою на адресу Пашиняна.
У грудні минулого року 65-річному Саргсяну були пред'явлені звинувачення в організації корупційної схеми, яка, як стверджується, сприяла збагаченню чиновників. Йому було заборонено залишати країну. У разі визнання провини екс-президенту загрожує позбавлення волі строком до восьми років.
Саргсян не перший президент Вірменії, якого звинувачують у злочинних діяннях. Під слідством перебуває і екс-президент Роберт Кочарян.
1 березня 2008 року у ході масових акцій протесту, що почалися після президентських виборів 2008 року, які виграв Серж Саргсян, відбулися зіткнення між силовикам і учасниками акцій. Рано вранці 1 березня 2008 року поліцейські напали на ночувавших на площі Свободи у Єревані опозиційних демонстрантів, які висловлювали свій протест проти офіційних результатів президентських виборів. Пізніше у той же день на площі біля пам'ятника Олександру Мяснікяну і в її околицях між протестуючими і силовиками відбулися зіткнення, в результаті яких 10 осіб загинули, сотні отримали поранення.
Через 10 років після цих подій обставини загибелі 10 жертв все ще залишаються нез'ясованими.
ДДетальніше про ситуацію у Вірменії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Вірменська вулиця і "двір" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".