Вільнюський окружний суд, який розглядає справу про трагічні події 13 січня 1991 року у Вільнюсі, прийняв рішення допитати в якості свідка колишнього президента Радянського Союзу Михайла Горбачова.
Рішення прийнято за ініціативи Робертаса Повілайтіса, який втратив під час цих подій свого батька. Позивач впевнений, що Горбачов міг знати про те, що військові збираються піти на штурм телецентру, який відстоювали демонстранти, і відкрили вогонь по людях.
У цьому році виповнилося 25 років з ночі 13 січня, коли в результаті дій радянських військових у Вільнюсі біля Будинку друку, Телевежі і будівлі Литовського радіо і ТБ було вбито 14 цивільних.
Це справа - одна з найбільших за своїм обсягом і кількістю обвинувачених справ судів історії незалежної Литви. На лаві підсудних - двоє людей, ще понад 60 обвинувачених притягнуто до суду заочно. Вони звинувачуються у військових злочинах і злочинах проти людяності. Постраждалих у цій справі - майже 500, свідків - близько тисячі. Справа складається з 709 томів, один лише обвинувальний акт із 13-ти томів.
У січні 2016 року Генеральна прокуратура Литви заочно звинуватила колишнього міністра оборони СРСР Дмитра Язова і члена ГКЧП у військових злочинах і злочинах проти людяності. Згідно з обвинувальним актом, "11 січня 1991 року при реалізації плану злочинних діянь за допомогою військових дій були розпочаті агресія з боку Радянського Союзу та збройний конфлікт в Литві". У ньому описуються нападу у Вільнюсі, Алітусі, багато уваги приділено захоплення Будинку друку.
У травні 2016 року СБУ заборонила Михайлу Горбачову в'їзд в Україну на п'ять років в інтересах забезпечення державної безпеки.