Президент Венесуели Ніколас Мадуро підписав указ про наділення уряду надзвичайними повноваженнями на тлі загострення затяжної економічної кризи в країні і масових протестів населення.
Підписаний венесуельським лідером документ дозволяє уряду регулювати сферу безпеки і перерозподіляти продовольство та енергопостачання "в цілях захисту найбільш вразливих верств населення". Указ буде діяти 60 днів, а у разі необхідності може бути продовжений ще на два місяці.
Згідно з урядовим декретом, для підтримання громадського порядку в країні можуть бути задіяні війська, а в розподілі і продажу продуктів харчування буде приймати участь армія. Підтримку урядовим військам можуть надавати місцеві загони самооборони. Підприємства, фірми та неурядові організації, які мають зв'язки за кордоном, будуть посилено контролювати, їх рахунки можуть бути заморожені. Забезпечення населення продуктами і товарами першої необхідності буде здійснюватися під контролем держави, не виключені конфіскації майна.
Раніше президент Венесуели Ніколас Мадуро продовжив діє в країні з початку року надзвичайний економічний стан ще на 60 днів. За словами венесуельського лідера, ця міра зроблена "для захисту стабільності країни" і пов'язана з "погрозами з-за кордону".
У січні 2016 року уряд країни запровадив надзвичайний стан у зв'язку із загостренням економічної кризи і стрімким зростанням інфляції.
Уряд Венесуели прийняв рішення продовжити до кінця травня режим скороченій до двох днів робочого тижня для працівників бюджетної сфери. Раніше у Венесуелі перевели держсектор на дводенний робочий тиждень, зробивши робочими днями тільки понеділок і вівторок. У школах також введений скорочений навчальний тиждень - з понеділка по четвер.
Крім того, після декількох місяців позапланових відключень електроенергії, уряд початок планові відключення електрики, ввівши чотиригодинний ліміт на подачу електрики на більшій частині території Венесуели, який тривав 40 днів. Це стало причиною протестів людей в країні.
Влада країни пояснюють ситуацію тим, що через тривалу посуху гідроелектростанції країни не можуть працювати на повну потужність. В результаті в країні почалися відключення електрики, а минулої неділі було прийнято рішення перевести годинник на півгодини вперед для економії електроенергії. Аналогічний енергетичний криза через посуху сталася в країні в 2010 році. Тоді президент Уго Чавес був змушений ввести надзвичайний стан.
Однак нинішня криза відбувається на тлі скорочення економічного росту через низькі ціни на нафту. Опозиція звинувачує владу у невмілому управлінні країною.