UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Венеції знову спалахнули протести проти круїзних лайнерів

Гігантські океанські судна піднімають хвилі і сприяють повеням

Незважаючи на дощ, від двох до трьох тисяч венеціанців відповіли на заклик екологічних груп і вийшли на акцію протесту проти круїзних лайнерів. Через заходи в історичну частину міста гігантських океанських суден, у Венеції, як протестувальники переконані, посилюються повені, а хвилі, створювані круїзними лайнерами, руйнують фундамент Венеції.

Про це в понеділок, 25 листопада, повідомляє The Guardian.

Учасники протестного маршу вимагали відставки мера Луїджі Бругнаро і закликали розконсервувати багатомільярдний проект MOSE, спрямований на захист Венеції від паводків. Проект виконується з 2003 року, його завершення планувалося ще в 2012 році, однак через корупційні скандали, перевитрати коштів і затримок у будівництві, він ще не закінчений, хоча в 2013 році було виконано 85% всіх технічних і будівельних робіт.

Повені, які слідують останнім часом одна за однією, затопили місто, позначка верхнього рівня води досягала 1,87 м, майже наздогнавши найбільш високий рівень - 1966 року.

Саме після небувалої повені, яка спустошила місто, затоплюючи будинки, установи, знищуючи культурні цінності, піднявся протест.

"Венеціанці тільки що перенесли глибоку рану. Повінь... поставила це місто на коліна і показала світу його надзвичайну крихкість", - сказав активіст Енріко Палацці.

У неділю у Венеції відбулася ще одна подія: рівень води досяг 1,3 метра.А загалом від повеней постраждало 80% міської площі.

Венеція є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. В ній проживають 50 тисяч осіб, а відвідують це місто щороку близько 36 мільйонів чоловік.

Незважаючи на те, що вхід круїзних лайнерів у історичний центр Венеції вже заборонений, цього недостатньо. Гігантські океанські лайнери повинні залишатися на рейді - тоді небезпека хвиль, які заливають місто, зменшується. Це далеко не перші протести у Венеції - унікальному місті, яке може зникнути з лиця Землі.

Після тривалих протестів і спорів у 2017 році було досягнуто згоди між мерією, урядом та асоціацією круїзних компаній про облаштування до 2022 року альтернативного порту за межами історичної частини. Однак після зміни влади в країні ці роботи припинилися. Саме тому протести знову поновилися.

Венеція намагається боротися і з надмірною кількістю туристів. Починаючи з 1 липня 2020 року Венеція введе новий туристичний збір. Менш ніж через рік туристи, які прибувають в місто без ночівлі, змушені будуть платити від 3 до 10 євро. Таким чином, міська влада намагатиметься боротися з надмірним туризмом, пише liga.net з посиланням на Fox News.

Туристи, які залишаються в готелях на ніч, не будуть платити податок, оскільки він вже включений у туристичний збір у рамках оплати за проживання.

Також виключення зроблять для тих, хто прибув до Венеції для навчання, роботи або по сімейних справах.

Влада Венеції раніше ввели плату за в'їзд в центр міста. Гроші, зокрема, направляють на прибирання сміття.