Як вже повідомляло "Дзеркало тижня", у Венеції стихійне лихо - повінь, яка переросла у справжній потоп. Вода трохи не подолала історичний максимум 1966 року, досягнувши 1 м 87 см (в 1966 - 1 м 94 см). Стихійне лихо, до того ж, супроводжується штормовим вітром і дощем.
Затоплені перші поверхи практично всіх будівель в центрі, величезні пошкодження у розташованих в місцях затоплення музеях, кафе, ресторанах, готелях, установах і житлових будинках.
Венеціанці намагаються не сумувати: вони звикли до повеней, тому намагаються знайти позитив у всьому. Туристам ситуація здається екстремально-захоплюючою - пригода на все життя. Але всі чудово розуміють, що Венеція може бути знищена, якщо повінь буде продовжуватися.
Мешканці Венеції продовжують ділитися в Twitter побаченим на вулицях затопленої Венеції.
У місті та прилеглих регіонах, а також на островах, які також сильно постраждали від повені, оголошено надзвичайний стан - червоний режим небезпеки. З сьогоднішнього дня в школах регіонів, де триває затоплення, припиняються заняття.
На першочергові заходи з порятунку міста було виділено 20 мільйонів євро з бюджету країни. З цих коштів по 5 тисяч євро буде виділено приватним особам, чиї будинки постраждали від повені, і по 20 тисяч євро установам. Пізніше збитки будуть підраховані більш ретельно, і допомога буде продовжена.
Символом біди стала вразила всіх фотографія самотнього щура, який рятується від повені на стовпчику. Але шансів на порятунок у нього немає ніяких.
Влада побоюються, що вода завдасть непоправної шкоди матеріальним цінностям Венеції і Матери - ці перлини світової культури серйозно постраждали від погоди. Багато експонатів музеїв непоправно зіпсовані.
Багато венеціанців, включаючи авторитетних діячів, дорікають владі міста і країни в тому, що десятиліттями нічого не робилося для порятунку унікального міста, хоча проблема з кожним роком посилювалася.