UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Вашингтоні визнають, що РФ вдалося досягти своїх цілей у Сирії – Reuters

Однак американські чиновники підкреслюють, що Володимир Путін може зіткнутися з серйозними проблемами у разі подальшого втягування Росії в сирійський конфлікт.

За три місяці російської військової інтервенції в Сирії президенту Росії Володимиру Путіну вдалося домогтися досягнення своєї головної мети – зміцнити владу сирійського лідера Башара Асада, при цьому заплативши за це відносно невисоку ціну, пише агентство Reuters з посиланням на оцінки американських чиновників і військових аналітиків.

Експерти так оцінили нинішню ситуацію в Сирії, незважаючи на публічні твердження президента США Барака Обами і його головних помічників про те, що Путін взявся здійснити непродуману місію на підтримку Асада, і що, швидше за все, ця авантюра не увінчається успіхом.

"Я думаю, це безперечно, що режим Асада за російської військової підтримки опинився у куди більш у безпечному положенні, ніж це було раніше", - сказав високопоставлений чиновник адміністрації. П'ять інших американських чиновників, інтерв'юйованих агентством, погодилися з думкою, що російська місія була в основному успішною і за невисоку ціну.

У той же час американські чиновники наголосили, що Путін може зіткнутися з серйозними проблемами у разі подальшого втягування Росії в сирійський конфлікт.

Експерти підрахували, що російська кампанія в Сирії буде коштувати Москві 1-2 млрд доларів в рік. Кошти виділяються з оборонного бюджету РФ в $ 54 млрд, повідомив співробітник розвідки США.

При цьому, як підкреслюють аналітики, падіння цін на нафту, що боляче б'є по економіці РФ, навпаки позитивно позначаються на військових планах країни, оскільки ціни на паливо для кораблів і літаків знижуються.

Читайте також: В ООН назвали дату і місце проведення переговорів щодо Сирії

Раніше в Держдепі США заявляли, що РФ завдає більшість авіаударів по сирійській опозиції, а не по "Ісламській державі".

21 грудня голова Міністерства закордонних справ Туреччини Мевлут Чавушоглу звинуватив РФ у загибелі 600 мирних жителів в Сирії.

Раніше правозахисна організація Human Rights Watch звинуватила Росію у використанні касетних боєприпасів у Сирії.

Військова кампанія РФ у Сирії стартувала 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого підтримує офіційна Москва. При цьому країни Заходу звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Західні країни, а також Туреччина і Саудівська Аравія стверджують, що метою російських ударів в Сирії є, в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні до Асада, а не терористи угруповання "Ісламська держава".