Мешканці Тяньцзіня скаржаться на те, що після дощу в місті на вулицях з'явилася дивна біла піна, повідомляє китайське видання Shanghaiist.
За словами мешканців, ті, кому на шкіру потрапила ця піна відчувають печіння на обличчі, губах і руках.
Разом із тим, метеорологічні експерти раніше заявили, що опади не будуть становити безпосередньої небезпеки для здоров'я людей. Але влада стурбована, що зливи можуть поширити шкідливі речовини по всьому місту.
Чиновники заявили, що в згорілих контейнерах зберігалися не менше 40 видів небезпечних хімічних речовин, у тому числі 800 тонн аміачної селітри і 500 тонн нітрату калію.
Повідомлялося, що навколо території із запасами ціаніду натрію та інших небезпечних речовин створюються загородження з мішків з піском і насипного грунту.
Як повідомляє Xinhua китайська влада повідомила про десятки тисяч тонн забрудненої води в порту Тяньцзіня. Вони обіцяли, що вода в трубопроводі і на місці вибуху буде оброблена.
За останніми даними, у результаті вибухів загинули 114 осіб, 57 числяться зниклими без вести. Ще майже 700 людей залишаються в лікарнях.
У Китаї 12 серпня о 23.30 за місцевим часом (16.30 GMT) відбулося два великих вибухи з різницею приблизно в 30 секунд. За даними Китайського сейсмічного агентства, потужність першого вибуху дорівнювала 3 тоннам в тротиловому еквіваленті, другого – 21 тонні
Причиною вибуху могла стати детонація контейнерів з вибуховими речовинами і цистерн з пальним у вантажному терміналі міського порту. При цьому офіційної інформації на цей рахунок поки немає. На опублікованих в інтернет відеозаписах видно, що вибух супроводжувався яскравим спалахом, а вогняний стовп зметнувся на десятки метрів.
Greenpeace попереджає про можливу хімічну загрозу для населення пятнадцатимиллионного китайського порту Тянцзінь, що виникла в результаті вибухів і пожежі на портових складах. За даними організації, на місці події були виявлені сліди ціаніду натрію, толуолдиизоцианата, карбіду кальцію, а також інших небезпечних для здоров'я хімікатів.