UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Туреччині затримали бойовиків, які перевозили в Сирію нервово-паралітичний газ зарин

Під час спецоперації у південній турецькій провінції затримано 12 передбачуваних членів "Фронту ан-Нусра". Окрім іншого, у них вилучено балон з отруйним газом.

Співробітники турецьких служб щодо боротьби з тероризмом затримали 12 передбачуваних членів ісламістського угруповання "Джебхат ан-Нусра" ("Фронт перемоги"), які везли в Сирію двокілограмовий балон з нервовопаралітичним газом зарин.

Затримання відбулося під час спецоперації "Світанок" у південній області Адана. За даними турецьких ЗМІ, окрім балона з токсичним газом, у затриманих було вилучено значну кількість документів, інформацію, цифрові дані, а також багато снарядів".

Анкара Офіційно інформацію поки не підтвердила.

Члени "Фронту ан-Нусра" воюють у перших рядах проти Асада. Раніше ісламісти офіційно присягнули на вірність лідеру "Аль-Каїди".

Нагадаємо, влада Сирії і повстанці звинувачують один одного в застосуванні хімічної зброї під час боїв. Зокрема, обидві сторони вважають, що їхні супротивники можуть використовувати саме зарин.

Раніше глава МЗС Великобританії повідомив, що у розвідки є "фізіологічні зразки з Сирії, що підтверджують використання зарину, хоча вони не свідчать про масштаб застосування". За його словами, газ застосовували урядові війська.

У той же час, спецкомісія ООН з розслідування порушень прав людини висунула припущення, що зарин використовувала сирійська опозиція.

Щоправда, висновки ці комісія зробила за межами Сирії, оскільки на територію країни в'їзд експертів з розслідування порушень прав людини заборонений. Тому офіційних звинувачень комісія пред'явити не може.

Вашингтон ще рік тому попереджав уряд Башара Асада про неприпустимість використання зброї масового знищення в конфлікті. Президент Барак Обама тоді заявив, що будь-який інцидент такого роду кардинально змінить позицію американської влади щодо можливої інтервенції в Сирію.

Зарин: довідка

Зарин - ізопропіловий ефір фторангідриду метилфосфонової кислоти - отруйна речовина нервово-паралітичної дії.

Є третім за токсичністю після зоману і циклозарину з чотирьох отруйних речовин G-серії, створених у Німеччині напередодні Другої світової війни.

У чистому вигляді практично не має запаху, тому при високих його концентраціях, що легко створюються у польових умовах, всередині організму може швидко і непомітно накопичитися смертельна доза.

Смертельна концентрація в повітрі - 0,07 мг/л при експозиції одна хвилина. Смертельна концентрація при резорбції через шкіру - 0,12 мг/л.

Перші ознаки ураження зарином спостерігаються при концентраціях близько 0,0005 мг/л через хвилину (звуження зіниць очей, ускладнення дихання).

При малих концентраціях зарину в повітрі, якщо не застосовувалися протигази, в уражених спостерігаються сильний нежить, тяжкість у грудях, а також звуження зіниць, в результаті чого погіршується зір.

При вдиханні великої дози зарину симптоми ураження наступають дуже швидко, вони проявляються у вигляді важкої задишки, нудоти і блювання, сильного головного болю, втрати свідомості та судом, що призводять до смерті.

Ураження організму при потраплянні зарину через шкіру також буде відбуватися, але дещо повільніше.

У 1995 році японська секта "Аум Сінрікьо" застосувала нервово-паралітичний газ зарин у токійському метро. В результаті 12 людей загинули і тисячі були відправлені до лікарні. !zn

Читайте також:

Башар Асад оголосив про отримання першої партії російських ракет С-300

Ізраїль заявив про застосування в Сирії хімічної зброї. Опубліковано відеодоказ

На Заході вважають, що в Сирії ведеться опосередкована війна між Росією і США