У Туреччині суд виніс вироки у відношенні 74 членів організації опозиціонера Фетхуллаха Гюлена, якого влада звинувачує у спробі державного перевороту в 2016 році. Всі вони отримали довічні терміни. Як повідомляє агентство Anadolu, вироки щодо ще 189 осіб ухвалюватимуть окремо. Всього в спробі перевороту підозрюються 263 особи.
Зазначимо, режим надзвичайного стану в Туреччині завершено 19 липня 2018 року. Режим надзвичайного стану в Туреччині був введений 21 липня 2016 року. Термін його дії обмежувався трьома місяцями. Проте пізніше режим НС був продовжений ще на стільки ж, всього з початку дії його продовжували сім разів. Таким чином, режим НС, введений на три місяці, діяв в країні майже два роки.
Спроба військового перевороту сталася в Туреччині в ніч з 15 на 16 липня 2016 року і завершилася повним провалом – загинули не менше 250 осіб, поранення отримали 2200. Основні події розгорталися в двох найбільших містах країни - Стамбулі та Анкарі.
Після придушення заколоту в Туреччині було оголошено надзвичайний стан. Поряд з безпосередніми учасниками путчу було заарештовано понад 50 тисяч державних службовців, включаючи військових, суддів, викладачів університетів. Близько 150 тисяч людей залишилися без роботи через підозри у зв'язках з повстанцями.
У спробі перевороту Анкара звинувачує рух проповідника Фетхуллаха Гюлена, що проживає в США, з 1999 року, і вимагає екстрадувати проповідника. Сам Гюлен наполягає на тому, що не має відношення до спроби перевороту і обіцяє повернутися в Туреччину в разі, якщо його вина буде доведена.