UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Туреччині відзначають річницю спроби військового перевороту

В десятках міст Туреччини проходять численні мітинги і ходи.

© Сайт президента Туреччини
Режим НС у Туреччині завершився

По всій території Туреччини проходять заходи, присвячені річниці спроби військового перевороту, зробленого в 2016 році терористичною течією Фетуллаха Гюлена, повідомляє агентство Анадолу

Повідомляється, що в першу річницю спроби військового перевороту, зробленого в 2016 році терористичним плином Фетуллаха Гюлена, жителі Туреччини беруть участь у численних мітингах і ходах.

Заходи, приурочені до "Дня демократії та національної єдності – 15 липня" проходять в десятках міст Туреччини.

Наголошується, що десятки тисяч жителів Стамбула зібралися в трьох різних районах мегаполісу, звідки вирушили ходою до одного з трьох мостів через Босфор, де рік тому 34 мирних громадян ціною свого життя запобігли просуванню путчистів.

Учасники "Ходи національної єдності" з прапорами Туреччини і фотографіями полеглих у боротьбі з путчистами продовжують ходу до мосту "Шехідів - 15 липня", з напрямків площі Кысыклы, Ченгелькей і Алтунизаде.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган вилетів з Анкари до Стамбула для участі у заходах, приурочених до Дня демократії та національної єдності – 15 липня".

"Жителі Туреччини вимагають суворого покарання для учасників спроби перевороту. Обіцяю рідним загиблих і постраждалим при запобіганні злочинних дій прихильників Фетуллаха Гюлена: "Щоб не робили учасники змови, будь-спектакль не розіграли в стінах судів, вони обов'язково понесуть суворе покарання. Прапор Туреччини продовжить майоріти над головами 80 млн жителів країни", - повідомив прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим.

="1"]

Нагадаємо, спроба військового перевороту сталася в Туреччині в ніч з 15 на 16 липня, проте вона завершилася повним провалом – загинули не менше 265 осіб. Кількість поранених оцінюється в 1500 чоловік. Основні події розгорталися в двох найбільших містах країни - Стамбулі та Анкарі.

Після придушення заколоту в Туреччині було оголошено надзвичайний стан. Поряд з безпосередніми учасниками путчу були заарештовані більш 50 тисяч держслужбовців, включаючи військових, суддів, викладачів університетів. Близько 150 тисяч людей залишилися без роботи через підозри у зв'язках з повстанцями.

Як повідомлялося, в спробі перевороту Анкара звинувачує рух проповідника Фетхуллаха Гюлена, що проживає нині в США. В Анкарі вимагають екстрадувати Гюлена зі Сполучених Штатів, де він живе з 1999 року. Сам Гюлен стверджує, що не має відношення до спроби перевороту. Проповідник пообіцяв повернутися в Туреччину в разі, якщо його вина буде доведена.