UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Туреччині сталася аварія на шахті, загинуло понад 200 гірників

Через ушкоджений енергоблок у шахті зупинилися ліфти, і сотні людей опинилися заблокованими під землею. При цьому тунелі стали швидко заповнюватися димом.

Через аварію на шахті в Туреччині загинуло не менше 200 осіб. Ще кілька сотень шахтарів опинилися заблокованими у задимлених тунелях. Рятувальна операція проходила всю ніч. За попередніми даними, вибух стався через коротке замикання.

Найгірша аварія останніх двох десятиліть - так у новинах називають трагедію на шахті в Туреччині, в результаті якої загинуло понад 200 осіб. Рятувальні роботи тривають досі, пише "Газета.ru".

Вибух стався ввечері у вівторок, 13 травня, у шахті, розташованій поруч з містом Сома, за 250 км на південь від Стамбула. За попередніми даними, під землею сталося коротке замикання, після чого почалася пожежа.

Через ушкоджений енергоблок в шахті зупинилися ліфти, і сотні людей опинилися заблокованими під землею. При цьому тунелі стали швидко заповнюватися димом.

Частина людей залишилися на глибині 420 м, передає Associated Press. За даними турецьких ЗМІ, шахтарі перебувають на глибині від 2 до 6 км.

Міністр енергетики Туреччини Танер Йилдиз заявив, що в момент аварії в шахті було 780 осіб. Однак це може бути неточне число, оскільки вибух стався під час перезмінки. За перші кілька годин рятувальної операції з-під землі було виведено 360 осіб.

На кадрах з місця подій видно, що гірники не йдуть геть. Вони стовпилися навколо входу до шахти, сиділи на пагорбі поруч, чекаючи звісток про долю зниклих колег. Коли на поверхні з'являлися живі шахтарі, натовп починав кричати і аплодувати рятувальникам. Турецьке телебачення вело репортаж з місця подій, показуючи сльози на обличчях шахтарів, які витирали руки об піджаки. Багато родичів шахтарів, нічого не знаючи про долю рідних, приїхали до лікарні у Сомі. Поліції довелося виставити огорожі навколо будівлі, щоб відтіснити людей, що заважали проїзду машин швидкої допомоги.

До лікарні було доставлено не менше 80 врятованих шахтарів. Вони отримали травми. Чотири людини були у важкому стані.

Більшість загиблих робітників отруїлися чадним газом, сказав міністр енергетики.

Рятувальники закачують на нижні галереї кисень, але це небезпечно через пожежу. "Вогонь все ще горить. Можливо, загорілися вугільні пласти", - заявив вночі голова обласної профспілки. Президент союзу турецьких шахтарів Ведат Унал додав, що у кожного робітника з собою є протигаз з запасом кисню. "Але ми не знаємо, як довго вони можуть протриматися", - зазначив Унал. Міністр енергетики країни заявив, що всі роботи з порятунку повинні завершитися до ранку. "Час працює проти нас", - сказав він, додавши, що в операції беруть участь 400 рятувальників. Міністр енергетики вже був на цій шахті десять місяців тому, беручи участь у її відкритті.

Прем'єр-міністр країни Реджеп Ердоган скасував свій одноденний візит до Албанії і заявив, що приїде до Соми. "Я сподіваюся, ми в змозі врятувати людей", - заявив він.

Власники шахти - керівництво компанії Soma Komur Isletmeleri AS - заявили, що на їхньому підприємстві були високі заходи безпеки і постійний контроль. Вони запропонували почекати результатів розслідування, яке встановить точну причину аварії.

Профспілки вже оголосили, що власники шахт роблять усе можливе, щоб здешевити процес і вичавити з працівників все, на що вони здатні. Представники шахтарів поскаржилися на слабкість профспілок, які не можуть протистояти тиску власників. У минулому році головна опозиційна партія країни намагалася домогтися обговорення питань безпеки на гірничодобувних підприємствах, однак їхня заявка була відхилена.

Аварія на шахті у Сомі може стати гіршою за два десятиліття. У 1992 році через вибух на одній з шахт близько приморського міста Зонгулдак загинуло 263 людини. А остання аварія з великою кількістю жертв сталася у травні 2010 року. Тоді в шахті у північній провінції вибухнув газ, загинуло 30 шахтарів. !zn

Читайте також:

Туреччина відмовилася направити флот до узбережжя Криму