UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Туреччині спалахнула масштабна пожежа у курортному районі

В уряді сподіваються на швидке приборкання вогню

Масштабні лісові пожежі на тлі спеки продовжують вирувати у країнах навколо Середземного моря. Вони вже зачепили Грецію, Алжир, Туніс, а ввечері 24 липня зайнявся національний парк у Туреччині в туристичному регіоні Кемер провінції Анталія.  

За словами міністра культури і туризму Туреччини Мехмета Нурі Ерсоя, пожежа за ніч розширилася на площу 120 гектарів. У її ліквідації задіяно 1050 осіб, понад 200 транспортних засобів, 10 літаків і 22 вертольоти, передає Daily Sabah.

«Вночі вогонь охопив землю. Доступ ускладнений, оскільки територія знаходиться в межах національного парку. Дороги в лісі обмежені. Вночі були проведені роботи, і бригади зробили лісові дороги доступними. Нас втішає те, що жертв і постраждалих немає», – сказав Ерсой.

Читайте також: Аномальна спека: вчені пояснили, що робить 2023 таким спекотним

Пожежа не поширилася на житлові райони, але державна лікарня Кемера була евакуйована в якості запобіжного заходу, в той час як амбулаторії продовжували обслуговувати пацієнтів. 

«Наразі в регіоні відсутня вологість. На жаль, лісові пожежі стають неминучими в цьому регіоні, коли погода спекотна і вологість дуже низька. Однак ми оперативно реагуємо на них. Особливо цього року наше Головне управління лісового господарства дуже добре підготовлене щодо техніки та обладнання. Вони швидко реагують на пожежі», – сказав міністр, додавши, що Туреччина є «найкращою та найуспішнішою країною в Середземноморському басейні в управлінні цим процесом». 

Читайте також: Сильна спека і масштабні зливи: Європу попереджають про екстремальні погодні умови

Нагадаємо, що лісові пожежі вже близько тижня пожежі вирують на півдні Європи. У Греції довелося евакуювати жителів та туристів з двох великих курортних островів – Родоса та Корфу. 

Нещодавно Гевін Шмідт, директор Годдардівського інституту космічних досліджень NASA, заявив про те, що липень 2023 року, ймовірно, стане найспекотнішим місяцем за останні сторіччя, а може й тисячоліття. За його словами, ймовірно, що хвилі спеки накриють більшу частину планети.