У Туреччині в неділю, 16 квітня, стартував національний референдум про внесення конституційних змін, які дозволять суттєво розширити повноваження президента Реджепа Тайіпа Ердогана, повідомляє "Європейська правда".
Зміни передбачають, зокрема, одноособове призначення президентом міністрів і вищих державних чиновників, право розпуску ним парламенту країни, а також введення надзвичайного стану.
Крім того, в разі голосування "за", президент Туреччини займе також посаду голови уряду, оскільки посада прем'єр-міністра в Туреччині буде скасована у 2019 році.
Ердоган також зможе залишатися при владі протягом десяти років (двох п'ятирічних термінів президентства) – до 2029 року, і знову очолити правлячу "Партію справедливості і розвитку".
Відповідно до запропонованих змін, кількість депутатів парламенту збільшиться до 600 осіб (з 550 на даний час), а вибори депутатів і президента проводитимуться в один день раз на п'ять років.
На думку турецької опозиції, конституційні зміни фактично призведуть до диктатури в Туреччині.
Нагадаємо, в березні розгорівся дипломатичний скандал між Гаагою і Берліном з одного боку і Анкарою з іншого, пов'язаний з тим, що уряди Нідерландів і Німеччини заборонили членам турецького уряду проводити політичну агітацію серед громадян Туреччини, які проживають на території країн.
Після відмови трьох німецьких міст проводити заходи з передвиборними виступами турецьких міністрів, президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що методи німецької влади "нічим не відрізняються від нацистських", чим викликав обурення офіційного Берліна.