Влада Туреччини звільнила 350 столичних поліцейських, передає телерадіокорпорація ВВС з посиланням на місцеві ЗМІ. Серед звільнених - керівники головних поліцейських департаментів. Їм на зміну призначено поліцейських із провінції.
Згідно з постановою уряду, опублікованою в ніч на 7 січня, відсторонено від посад голів управлінь по боротьбі з фінансовими злочинами, контрабандою та організованою злочинністю.
Скандал вибухнув у Туреччині після того, як поліція 17 грудня затримала понад 50 осіб - бізнесменів, чиновників та їхніх родичів - за підозрою в махінаціях з державними тендерами, перевищенні посадових повноважень і хабарництві. Всі затримані - члени правлячої у Туреччині Партії справедливості і розвитку.
Три члени уряду, діти яких замішані у скандалі, подали у відставку - міністр з охорони навколишнього середовища та урбанізації Ердоган Байрактар, глава МВС Туреччини Муаммар Гюлер і міністр економіки Зафер Чаглаян. Через тиждень після затримань прем'єр-міністр країни Реджеп Ердоган змінив ще десять міністрів.
Як зазначає телеканал CNN Turk, "все це нагадує землетрус". У найбільшому місті Туреччини Стамбулі тиждень тому управління безпеки без санкції керівництва країни розвернуло "антикорупційну кампанію", яку прем'єр-міністр Тайіп Ердоган назвав "брудною змовою" проти уряду.
Спостерігачі вважають, що арешти та звільнення - це відображення ворожнечі між угрупованнями всередині правлячої Партії справедливості і розвитку: тими, хто підтримує прем'єра Ердогана, і прихильниками Фетуллаха Гюлена, засновника ісламістського руху "Хізмат", який живе в добровільному вигнанні у США. Вважається, що прихильники Гюлена займали важливі позиції у поліції, судовій системі та в самій верхівці партії.
Згідно з газетою Hurriet, поліцейські привезли до суду вісім томів матеріалів, пов'язаних зі справою, що отримала неофіційну назву "Великий хабар". Під вартою знаходяться десятки підозрюваних з числа високопоставлених чиновників, бізнесменів, а також банківських службовців.
ИТАР-ТАСС, оцінюючи те, що відбувається, вважає, що лідер правлячої партії і глава уряду Ердоган "стикається у даний час з найгострішою політичною кризою більш ніж за десять років правління". Антикорупційна кампанія може підірвати позиції ППР - партії поміркованих ісламістів - і уряду напередодні виборів до місцевих органів влади, які відбудуться за чотири місяці.
Економічний збиток від корупційного скандалу в Туреччині вже перевищив 100 мільярдів доларів. !zn
Читайте також:
Прем'єр Туреччини Ердоган пообіцяв переламати руки своїм супротивникам
Туреччина пригрозила послам інших держав видворенням з країни
Ердоган оновив свій уряд після корупційного скандалу в Туреччині