UA / RU
Підтримати ZN.ua

У трьох штатах США вимагали скасування карантину

Найбільший мітинг провели жителі столиці Мічигану Ленсінга.

© https://golos.ua/
Президент Трамп висловився на підтримку протестуючих
Президент Трамп висловився на підтримку протестуючих

Акції протесту з вимогами пом'якшити умови режимів самоізоляції і відновити роботу підприємств пройшли в середу в трьох штатах США - Мічигані, Кентуккі і Юті. Про це повідомляє в четвер видання USA Today.

Найбільший мітинг провели жителі столиці Мічигану Ленсінга. Кілька тисяч учасників акції на автомобілях, на яких були закріплені плакати з вимогами зняти режим ізоляції, проїхали колоною повз капітолію штату - будівлі, де розташовуються законодавчі збори Мічигану і офіс губернатора. В результаті утворилася пробка в радіусі приблизно півтора кілометрів від будівлі. Губернатор Мічигану Гретчен Уїтмер, яка минулого тижня посилила вимоги карантину, визнала, що протестувальники не порушили її розпорядження, оскільки залишалися в машинах.

В Кентуккі близько сотні мітингувальників зібралися під вікнами офісу губернатора Енді Бешира, який виступав у той момент у прямому ефірі зі зверненням до жителів штату. Протестувальники співали пісні і кричали, намагаючись зірвати заяву. Серед гасел присутніх були вимоги дати їм роботу і звинувачення влади в надмірному, на думку учасників акції, страху перед епідемією. Мітингувальники намагалися дотримуватися приписаногї штатом дистанції у два метри між один одним.

Жителі міста Сент-Джордж у штаті Юта організували демонстрацію, в якій взяли участь кілька сотень людей. Присутні пройшли повз будівлю місцевого муніципалітету, вимагаючи відновити роботу закритих режиму ізоляції підприємств. За словами учасників, чиї слова наводить видання, вони самі або їх близькі родичі вже втратили роботу через введених на час пандемії обмежень.

На цьому тижні акції протесту через погіршення економічної ситуації в результаті пандемії пройшли також в інших штатах - Огайо і Північній Кароліні.

Зазначимо, на тлі карантинних обмежень кількість заявок на допомогу з безробіття в США за чотири тижні склала 22 мільйони. За останній тиждень за допомогою звернулися 6,62 млн. Останні дані свідчать про те, що рівень безробіття в даний час становить не менше ніж 17 відсотків - набагато вище 10 відсотків, досягнутих після рецесії, що закінчилася в 2009 році.