З погляду демократичного та інституційного розвитку Грузія випереджає багатьох країн-членів НАТО. Про це заявив голова грузинського парламенту Шалва Папуашвілі, реагуючи на ухвалену на саміті НАТО декларацію, в якій його країна згадується лише раз, повідомляє SOVA.
Папуашвілі заявив, що у 2015-2021 роках Грузія у рамках «місії твердої підтримки» НАТО в Афганістані мала найбільший контингент серед країн, які не входять до Альянсу. За його словами, «всі знають та пам'ятають історії та жертви» грузинських військових під час місії.
«Нам також слід пам'ятати, що ми вже багато років випереджаємо багато країн-членів НАТО за рівнем демократичного та інституційного розвитку», — написав голова парламенту у соцмережах.
Раніше лідери країн Євросоюзу погодились зупинити процес вступу Грузії до Блоку. Посол ЄС у Тбілісі заявив, що лідери європейських держав не розуміють намірів нинішнього керівництва країни. За його словами, закон про «іноагентів», який підписав Папуашвілі та спричинив протести в Грузії, був кроком назад.
У відповідь на це депутат від правлячої партії «Грузинська мрія» Бека Давітуліані заявив, що у рішенні ЄС нема «нічого страшного». За його словами, Грузія доєднається до Євросоюзу тоді, коли станеться «велика хвиля розширення» Блоку.