UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Таїланді пробігли з протестами проти уряду

Протести вийшли мирними і навіть веселими

Останнім часом в Таїланді люди все більше незадоволені своїм урядом. Попереднього прем'єра звинувачували у недбалості, нинішнього, який прийшов до влади в результаті військового перевороту, в обмеженні свобод і слабкому економічному зростанні. Свої протести таїландці зробили цілком миролюбними: вони здійснили забіг вулицями столиці.

Понад 13 тисяч людей взяли участь в антиурядовому забігу в неділю в Бангкоку, повідомляє агентство Associated Press, передає Кореспондент.

Основна вимога учасників забігу - відставка прем'єр-міністра Таїланду Праюта Чан-Очі. Забіг відбувся в міському парку, він також зібрав натовп глядачів, які підбадьорювали учасників змагання.
На акції розгорнули плакати з написами: "Кожна краплина поту - для майбутнього Таїланду" і "Позбутися дядька важче, ніж жиру на животі". У народі в Таїланді називають прем'єра "дядьком Ту", відзначає агентство.
Протестувальники переважно незадоволені рівнем розвитку економіки, вони вимагають повних демократичних свобод, включаючи свободу вираження.
У 2014 році в Таїланді стався військовий переворот. Тоді військові оголосили про розпуск сенату, а також про затримання ряду політичних і громадських діячів. Генерала Праюта Чан-Очі, який очолив переворот, потім обрали прем'єром країни.

Уряд Сербії надав громадянство колишній прем'єрміністерці Таїланду Їнглук Шинаватрі, яка виїхала з країни в 2017 році, щоб уникнути звинувачень у недбалості. Шинаватра полетіла в Дубай, де ховається її брат - інший колишній голава уряду Таїланду

Її брат втік з країни в 2006 році, щоб уникнути тюремного ув'язнення за корупцію, передає агентство Reuters.

Їнглук, чия сім'я правила Таїландом більше 15 років, визнала себе невинною у звинуваченнях, пов'язаних з купівлею рису, яку вона здійснила після вступу на посаду в 2011 році.

Їй загрожує до 10 років в'язниці, якщо її визнають винною.

У 2010 році її брат Таксін отримав почесне громадянство Чорногорії.

Докладніше про військовий переворот і політичну кризу в Таїланді читайте в матеріалі Олексія Коваля "Хунта наводить порядок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".