UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Таїланді збираються легалізувати марихуану

У 2018 році Таїланд став першою країною Південно-Східної Азії, яка узаконила виробництво лікарських препаратів на основі марихуани. Але влада держави не хоче на цьому зупинятися і збирається легалізувати марихуану

Минулого року уряд Таїланду скасував заборону на технічний канабіс, у якому міститься не більше ніж 0,2% ТГК. Проте комерційним установам дали зелене світло на переробку лише стебел, листя, насіння та коріння рослини. Суцвіття марихуани залишилися поза законом, тому фермерам доводиться їх утилізувати, повідомляє Bloomberg.

Управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (FDA) Таїланду запропонує виключити марихуану зі списку заборонених наркотичних засобів. Якщо відділ боротьби з обігом наркотиків та міністр охорони здоров'я Анутін Чарнвіракул схвалять цю ініціативу, то уряд легалізує переробку та торгівлю суцвіттями канабісу. Зважаючи на все, чиновники узаконять марихуану, в якій концентрація ТГК не перевищує 0,2%.

Новину прокоментував аналітик дослідницької компанії Krungsri Research Чайват Соучароенсук: "Указ передбачає скасування заборони на продаж, купівлю та вживання будь-яких частин канабісу. Проте куріння марихуани з високим вмістом ТГК у рекреаційних цілях, швидше за все, залишиться під забороною. Від легалізації суцвіть марихуани найбільше виграють виробники косметики.

Заступник генерального секретаря FDA Вітід Саріддечайкул упевнений, що реформа наркополітики принесе користь економіці. За його словами, після легалізації суцвіть канабісу дохід кана-підприємств суттєво зросте.

Таїланд узяв курс на лібералізацію наркозаконодавства

У серпні 2021-го в Таїланді легалізували кратом, який був криміналізований 1943-го. До жовтня площа плантацій дерева вже досягла 16 000 гектарів, а на полицях магазинів з'явилася продукція, виготовлена з ентеогену. На думку аналітиків, марихуана повторить долю кратома і незабаром буде повністю узаконена в Таїланді.

Читайте також: Канабісофобія української влади

Тайські чиновники активно розвивають індустрію канабісу та прагнуть заробити на експорті товарів з канабіноїдами. Для досягнення цієї мети у країні відкрили Міжнародний центр дослідження марихуани (IMCRC). Щоб підвищити популярність місцевих сортів рослини, цього року Міністерство культури включить 30 стрейнів канабісу до "Фонду національної спадщини Таїланду" і 2023-го подасть заявку на внесення цих сортів марихуани до "Фонду нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО".

Раніше повідомлялося про те, що легальна марихуана принесла американським штатам понад 10 мільярдів доларів. Канабіс легалізований у 18 штатах США.