UA / RU
Підтримати ZN.ua

У світі зареєстровано найспекотніший день за всю історію

Вчені  очікують, що цього року буде встановлено ще більше рекордів.

Понеділок, 3 липня, став найспекотнішим днем, який коли-небудь реєструвався в усьому світі, повідомляє Reuters.

Середня загальносвітова температура сягнула 17,01 градуса за Цельсієм, перевершивши рекорд серпня 2016 року в 16,92°C.

Південні штати Америки упродовж останніх тижнів страждають від сильної спеки. У Китаї фіксується тривала стійка хвиля спеки з температурами вище 35°C. Північна Африка також спостерігала температуру близько 50°C.

Навіть в Антарктиді, де зараз панує зима, зареєстровано аномально високі температури. Українська науково-дослідна база імені Вернадського на Аргентинських островах білого континенту нещодавно зафіксувала липневий температурний рекорд із 8,7°C.

«Це не та віха, яку ми повинні святкувати. Це смертний вирок для людей і екосистем», — наголосила кліматолог Фрідеріке Отто з Інституту зміни клімату та навколишнього середовища Грантема в Імперському коледжі Лондона.

Вчені вважають, що причиною аномальної спеки є зміна клімату в поєднанні з [blink title="епізодом Ель-Ніньо" headinfo="епізодом Ель-Ніньо"]Ель-Ніньо (ісп. El Niño — дитя, хлопчик) та Ла-Нінья (ісп. La Niñа — дівча) — характерні для екваторіальної зони Тихого океану протилежні екстремальні значення температури води й атмосферного тиску, що тривають близько шести місяців. Феномен Ель-Ніньйо полягає в різкому підвищенні температури (на 5-9 °C) поверхневого шару води на сході Тихого океану (у тропічній і центральній частинах) на площі близько 10 мільйонів км².[/blink].

«На жаль, цей рекорд обіцяє стати лише першим у серії нових рекордів, встановлених цього року, оскільки збільшення викидів вуглекислого газу і парникових газів у поєднанні з дедалі більшою подією Ель-Ніньо підштовхує температуру до нових максимумів», — вважає Зек Хаусфатер, дослідник організації з вивчення клімату Berkeley Earth.

Температури січня 2023 року стали рекордно високими для Європи. Нові температурні рекорди було встановлено у восьми країнах континенту.

У травні у в'єтнамській північній провінції Тханьхоа зафіксували найвищу температуру в історії країни - трохи більше 44 градусів за Цельсієм

Як повідомлялось, літо 2019 року посіло шосту-сьому позицію серед найтепліших у Києві з 1881 року, тобто за 139 років.