UA / RU
Підтримати ZN.ua

У світі відзначають День Землі

Вперше акція, приурочена до свята, пройшла в 1970 році.

22 квітня у світі відзначають День Землі – свято, яке покликане спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого навколишнього середовища на планеті Земля.

У 2009 році спеціальною резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 22 квітня було проголошено Міжнародним днем Матері-Землі, свято покликане об'єднати людей планети з метою захисту навколишнього середовища. У резолюції наголошується, що термін "Мати-Земля" загальноприйнятий у багатьох країнах, а також відображає залежність між планетою, її екосистемами і людиною.

Спочатку День Землі святкували в день весняного рівнодення, щоб відзначити день коли починається весна в Північній півкулі або осінь – у Південній. Перша "одноразова акція" 22 квітня пройшла в США в 1970 році, з того часу святкування стало регулярним. Цього року День Землі святкується ювілейний, п'ятдесятий раз.

У День Землі в різних країнах світу традиційно звучить Дзвін Миру, закликаючи людей докласти зусиль до захисту миру на планеті й збереження краси спільного дому. Перший Дзвін Миру був встановлений у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку в 1954 р. Він відлитий з монет, пожертвуваних дітьми всіх континентів, і є символом глобальної солідарності людей Землі. У нього також вплавлены ордена й медалі, інші почесні знаки людей багатьох країн. Напис на Дзвоні говорить: "Хай живе загальний мир у всьому світі".