Щорічно 8 серпня в світі відзначають Всесвітній день кішок, який щорічно святкується з 2002 року за ініціативою Міжнародного фонду захисту тварин. Свято покликане привернути увагу суспільства до проблеми безпритульних тварин, а також для того, щоб створити для кішок як можна більше притулків та проводити для них якісний корм.
Варто відзначити, що в багатьох країнах є національні свята, присвячені кішкам, у кожного з них є свої традиції. Наприклад, в Японії кішок вшановують 22 лютого, у США - 29 жовтня, в Польщі - 17 лютого, у Британії, Росії і Китаї – 1 березня і так далі.
У Великій Британії кішки знаходяться на особливому рахунку. Це пояснюється тим, що щороку одна кішка рятує як мінімум 10 тонн зерна, а кілька десятків цих тварин в Британському музеї офіційно охороняють реліквії від мишей. Кішок, які перебувають на держслужбі, у цій країні забезпечують спеціальними формами і зручними будиночками.
Кішці, яка протягом декількох років охороняє склади з продовольством в Австрії, призначають довічну пенсію у вигляді м'яса, бульйону і молока. На законодавчому рівні кішок охороняють в Китаї, де раніше їх вживали в їжу. Після прийняття нового закону, порушників чекає солідний штраф або тюремне ув'язнення на 15 діб.
Італійці вважають кішок містичними істотами, здатними відлякувати нечисту силу. Тому в Італії до кішок ставляться дуже добре постійно, а не лише у Всесвітній день.
Присвячена кішкам і велика кількість наукових досліджень. Так, японські біологи заявили про те, що кішки здатні усвідомлювати причинно-наслідкові зв'язки і приймати базові фізичні закономірності світу. А у 2017 році Шнобелівська премія була присуджена за доказ того, що коти можуть перебувати як у твердому, так і рідкому стані.