Щорічно 29 серпня в світі відзначається Міжнародний день дій проти ядерних випробувань. Затвердили його на 64-й сесії Генеральної асамблеї ООН у грудні 2009 року. Цей день покликаний активізувати зусилля ООН, держав світу, міжурядових і неурядових організацій припинити ядерні випробування.
У преамбулі відповідної резолюції Генеральної асамблеї підкреслюється, що потрібно "покласти край ядерним випробуванням, щоб запобігти їх спустошливим і згубним наслідкам для життя і здоров'я людей".
Ініціатором започаткування цього дня став Казахстан, який саме 29 серпня 1991 року закрив головний ядерний полігон СРСР під Семипалатинськом. Протягом багатьох років Казахстан (тоді ще союзна республіка) страждав від ядерних випробувань і їх наслідків.
У травні 2010 року всі держави-учасниці Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, зобов'язалися взаємодіяти, щоб прагнути до безпеки у світі, вільному від ядерної зброї, і охарактеризували встановлення заборони на ядерні випробування як "життєво важливу задачу". Наразі, вся південна півкуля планети вже практично стало зоною, вільною від ядерної зброї.
Зазначимо, з 1945 року у світі було здійснено більше 2 тисяч випробувань ядерної і термоядерної зброї. ООН закликає в цей день світову спільноту солідаризуватися для припинення будь-яких ядерних випробувань, адже людський досвід і історія продемонстрували нам жахливі і трагічні наслідки такої діяльності.
Цікаво, що саме сьогодні, 29 серпня, Північна Корея запустила чергову ракету, яка пролетіла в небі над Японією. Її уламки впали в Японське море в районі Хоккайдо. Інформацію про те, що північнокорейська ракета залетіла в повітряний простір Японії, підтвердили уряди Японії і Південної Кореї. Рада безпеки ООН ініціювала екстрене засідання у зв'язку з запуском КНДР балістичної ракети.