UA / RU
Підтримати ZN.ua

У світі почалося найбільше економічне падіння з часів Великої депресії 1930-х років

На протидію економічної кризи уряди країн світу направили вже близько 8 трлн доларів США

Напередодні весняних зборів Міжнародного валютного фонду і Світового банку, глава МВФ заявила, що економічна криза, яку викликала пандемія коронавірусу COVID-19, стане найбільшою з часів Великої депресії 1929-1930-х років, повідомляє Hromadske.ua.

"Вже зрозуміло, що світове економічне зростання в 2020 році буде негативним, і це ви побачите в економічному огляді МВФ, який вийде наступного тижня. Насправді, ми бачимо найбільше економічне падіння з часів Великої депресії", - повідомила Георгієва.

За її словами, в даний час МВФ прогнозує падіння показника ВВП на душу населення для 170 країн світу, хоча ще кілька місяців тому прогнозували зростання цього показника для 160 країн.

Читайте також: Трамп шукає цапа-відбувайла, на якого можна перекласти відповідальність за поширення коронавірусу – AP

Найбільше нова криза вдарила по країнам, що розвиваються. У число цих країн входить і Україна. За розрахунками МВФ, з цих країн вивели близько 100 млрд доларів іноземних інвестицій - це в три рази більше, ніж за аналогічний період під час економічної кризи 2008-2009 років.

Тим часом, СОТ прогнозує спад світової торгівлі до 32%. Широкий діапазон прогнозів зниження в СОТ пояснюють беспрецедентностью епідеміологічної кризи, а також невизначеністю щодо її економічних наслідків.

Раніше представники ФАО, ВООЗ та СОТ заявили про те, що обмеження експорту продовольства під час пандемії може спровокувати дефіцит на світовому ринку. Зазначимо, що низка країн, включаючи Україну, заборонили експорт гречки.