Влада Судану блокує доступ до популярних соціальних мереж, використовуваних для організації і трансляції антиурядових акцій протесту по всій країні, викликаних економічною кризою, передає Reuters.
За останні два тижні в Судані майже щодня відбуваються акції протесту. Протестувальники підпалили будівлі правлячої партії і закликали президента Омара аль-Башира, який прийшов до влади в 1989 році, піти у відставку.
Агентство взазначає, що в країні, де держава жорстко контролює традиційні засоби масової інформації, Інтернет став ключовим інформаційним полем битви. Місцеві ЗМІ повідомляють, що з 40 мільйонів людей у Судані близько 13 мільйонів користуються Інтернетом і понад 28 мільйонів мають мобільні телефони.
Користувачі трьох основних операторів зв'язку в країні - Zain, MTN і Sudani - заявили, що доступ до Facebook, Twitter і WhatsApp можливий тільки при використанні VPN.
NetBlocks, неурядова організація з прав людини, заявила, що дані, які вона зібрала, свідчать про "широкий режим цензури в Інтернеті".
Влада не відключила інтернет, як під час смертельних акцій протесту в 2013 році. Але голова Національної служби розвідки і безпеки Судану Салах Абдалла 21 грудня на прес-конференції заявив: "В уряді точилася дискусія про блокування соціальних мереж... врешті-решт було вирішено заблокувати їх".