UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Судані має розпочатися тижневе припинення вогню

Конфліктуючі сторони вперше підписали угоду після переговорів

21 травня у столиці Судану Хартумі продовжилися повітряні удари і зіткнення між ворогуючими угрупованнями – після того, як 20 травня конфліктуючі сторони уклали угоду про тижневе припинення вогню, повідомляє Reuters. 

Угода була підписана між представниками армії Судану (якою керує генерал Абдель Фаттах аль-Бурхан) та воєнізованими Силами швидкого реагування Судану (підконтрольні генералу Мохамеду Хамдану Дагало) – після переговорів у саудівському місті Джидда. Угода має набути чинності ввечері 22 травня. 

Нагадаємо, що неодноразово оголошене раніше припинення вогню не зупиняло бойові дії, які тривають з 15 квітня. Проте угода в Джидді, як зазначає Reuters, є першим випадком, коли сторони підписали угоду після переговорів. За дотриманням режиму припинення вогню стежитиме комітет, до складу якого увійдуть по три представники від кожної з воюючих сторін, три – від Саудівської Аравії і три – від США.

З початку війни 1,1 мільйона людей покинули свої домівки, переїхавши або в межах Судану, або до сусідніх країн, що спричинило гуманітарну кризу, яка загрожує дестабілізацією в регіоні. Ті, хто залишився в Хартумі, намагаються вижити в умовах масового мародерства, колапсу системи охорони здоров'я та виснаження запасів продовольства, палива, електроенергії та води.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, близько 705 людей загинули і щонайменше 5 287 отримали поранення, хоча вважається, що справжня кількість загиблих набагато вища.

Читайте також: ГУР провело  успішну операцію евакуації українців із Судану

Нагадаємо, що генерали Абдель-Фаттах аль-Бурхан та Мохамед Хамдан Дагало об’єднали свої сили під час військового перевороту в Судані у 2021 році, змінивши запланований перехід до цивільного правління. Але вони посварилися щодо умов і часу переходу, що призвело до бойових дій у Хартумі 15 квітня.

Повідомлялося, що у столиці Судану мародери розграбували офісні та складські приміщення Всесвітньої продовольчої програми ООН. 

Раніше у Головному управлінні розвідки МО України розповіли про деталі рятувальної спецоперації українців з Судану. Там зазначили, що це завдання було набагато складнішим за рятувальну місію в Афганістані у 2021 році.