UA / RU
Підтримати ZN.ua

У столиці Молдови протестне "містечко" вже нараховує понад 100 наметів

Встановлена польова кухня, люди мітингують під музику.

© @alex_domnikov Twitter
У центрі Кишинева встановлюють намети
У центрі Кишинева встановлюють намети
У центрі Кишинева встановлюють намети
© @MaximEristavi Twitter
Корупція збиває Молдову з шляху зближення з ЄС і може це ж зробити з Україною. Ілюстрація

Наметове містечко антиурядового простеста в центрі Кишинева зростає - кількість наметів, встановлених на головній площі столиці Молдови, перевищила сто одиниць.

Там встановлена польова кухня. Крім їжі і води на площу підвозять стільці та столики, які встановлюються біля намету, де розмістилася їдальня. З динаміків лунають пісні, пише Newsmaker.

Як повідомляє молдавське видання, в ніч після початку антиурядового протесту мітингувальники почали встановлювати намети, і вже третій день не збираються зупиняти свій протест.

На центральній площі Кишинева триває акція протесту, організована громадянською платформою "Гідність і правда". Як повідомляють молдавські ЗМІ, дана громадська сила не оформлена в політичну партію, проте має громадянську підтримку. Вона позиціонує себе як проєвропейська сила, люди виходять з прапорами Молдови, Румунії та ЄС.

Організатори протесту, представники громадянської платформи "Гідність і правда" (DA), яким вдалося зібрати на протест десятки тисяч людей, повідомили про створення Ради Великого національного зібрання, яка буде домагатися виконання владою вимог мітингувальників.

Як заявив один з лідерів протесту Андрій Нестасе, мітингувальники не збираються відмовлятися від своїх вимог і обіцянок. До речі, цих вимог входять: притягнути до відповідальності винних у розкраданні мільярда євро з молдавських банків, відсторонення олігархів від влади, а також відставки уряду, перевиборів президента і парламенту за імітації реформ.

Важливо відзначити, що паралельно з мітингом DA в Кишиневі пройшов менш масштабний мітинг іншої партії, більшість з яких є вихідцями з комуністичної партії Молдови. Вони також вимагали відставки влади.

Читайте також: У Молдові погодили створення нової проєвропейської коаліції

Раніше повідомлялося, що частина протестуючих вже зустрілася з прем'єром, на що він вибачився за нинішню економічну ситуацію в країні і пообіцяв розглянути вимоги мітингувальників.

У липні 2015 року в Молдові сформували новий проєвропейський уряд. Новим прем'єр-міністром став Валеріу Стрілець. Він пообіцяв боротися з корупцією, підтвердив, що Молдова залишається приверженна шляху євроінтеграції.

Прем'єр-міністр Молдови Кирилл Габурич заявив про свою відставку 12 червня. Своє рішення проєвропейський прем'єр аргументував розчарованістю в політичній системі країни, а також тиском на ЗМІ. 16 червня слідом за ним подав у відставку весь уряд Молдови.

Розпад коаліції стався на тлі місцевих виборів у Молдові, де проросійські кандидати показали високі результати, а також корупційного скандалу, після якого Світовий банк тимчасово відмовився виділяти Молдові гроші. Також призупинив надання грошей Молдові ЄС - до формування Кабміну.