UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Стамбулі почав працювати Спільний координаційний центр щодо «зернового коридору»

У церемонії відкриття центру взяв участь міністр оборони Туреччини Хулусі Акар.

У Стамбулі відбулася церемонія відкриття Спільного координаційного центру (СКЦ), створеного в рамках реалізації положень Ініціативи про взаєморозуміння щодо безпечного транспортування зерна з портів України. Про це повідомляє «Анадолу».

Зазначається, що у церемонії відкриття центру взяв участь міністр оборони Туреччини Хулусі Акар.

«Зернова угода» була підписана 22 липня у Стамбулі у присутності президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана та генсека ООН Антоніу Гутерріша. Підписи поставили представники України, Росії, ООН та Туреччини.

Координаційний центр працює біля Університету національної оборони у Стамбулі. Разом із представниками Туреччини, України та Росії у центрі працюють дипломати з ООН.

Повідомляється, що за допомогою СКЦ планується за необхідності оглядати кораблі, які беруть участь у вивезенні зерна із трьох портів України (Одеса, Чорноморськ, Південний).

Звертаючись до учасників СКЦ, міністр оборони Туреччини наголосив на важливості забезпечення постачання 25 млн тонн українського зерна до країн, що потребують закупівлі сільгосппродукції.

Він додав, що організація безперебійного постачання зерна дозволить знизити ціни на продовольчі товари у світі та зупинити продовольчу кризу.

«Необхідності в розмінуванні морських зон у рамках угоди щодо «зернового коридору» немає. Підготовка до постачання зерна в портах України триває», - сказав Хулусі Акар.

Глава Міноборони Туреччини зазначив, що його країна продовжує діалог і з Україною, і з РФ. За його словами, Туреччина націлена на якнайшвидше припинення вогню в Україні.

Читайте також: The Guardian: Портам України потрібен захист НАТО, щоб зернова угода спрацювала

Україна, Росія, Туреччина та ООН підписали угоду, яка дозволить відновити вивезення українського зерна Чорним морем. Але чи не переступив Київ «червоних ліній»? Чи будуть у безпеці українські причорноморські міста після розмінування портів та проходів до них? Чи готовий Кремль дати гарантії безпеки? Про деталі домовленостей читайте у статті Володимира Кіма «Угода щодо зерна: чи не стане вона фатальною для України?».