UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США висунули звинувачення про злив даних щодо війни в Україні. Витік стався завдяки сайту знайомств

Зокрема, звинуватили 63-річного співробітника Стратегічного командування США.

Підполковнику армії США у відставці та співробітнику штаб-квартири Стратегічного командування (USSTRATCOM) Девіду Франкліну Слейтеру висунули звинувачення в тому, що він передавав секретні дані про вторгнення РФ в Україну у листуванні на платформі онлайн-знайомств. Про це повідомила пресслужба Міністерства юстиції США.

За даними американського міністерства юстиції, 63-річний Слейтер передавав секретні дані щодо національної оборони США приблизно з лютого по квітень 2022 року. Девід Слейтер працював у засекреченому приміщенні USSTRATCOM та з серпня 2021 по квітень 2022 року мав доступ до державної таємниці. Справу розслідують місцеве відділення ФБР в Омасі та Управління спеціальних розслідувань ВПС США.

Так, згідно з документами сторони обвинувачення, Слейтер був присутній на засекречених брифінгах USSTRATCOM, які стосувалися війни РФ проти України. Ці брифінги мали гриф «цілком секретно». Дані, які Слейтер на них дізнавався, він передавав через іноземний сайт знайомств.

Читайте також: В Україні діє 12 секретних шпигунських баз – The New York Times
 

Зокрема, він спілкувався з особою, яка представилась жінкою, що живе в Україні. Вона регулярно просила Слейтера надавати їй конфіденційну інформацію. В особистих повідомленнях співрозмовниця називала 63-річного американця «таємним інформатором» та «секретним агентом». У відповідь на ці прохання Слейтер справді надавав їй секретну інформацію, в тому числі про військові об'єкти та російські військові можливості, пов'язані з повномасштабним вторгненням Росії в Україну.

Зокрема, прокурори навели приклади таких повідомлень: «Дорогий, що там на екранах в особливій кімнаті? Дуже цікаво»; «Дейве, солодкий мій, дякую за цінну інформацію»; «Ти мій таємний агент! Люблю».

Слейтер постане перед судом в окрузі Небраска 5 березня. У разі визнання його винним, Слейтеру загрожує максимальне покарання у вигляді 10 років ув'язнення, 3 років звільнення під наглядом і штрафу в розмірі до 250 тисяч доларів за кожне звинувачення у змові для передачі інформації, що становить державну таємницю. Суддя федерального окружного суду визначить будь-який вирок після розгляду Керівних принципів винесення вироків у США та інших передбачених законом факторів.

За словами спецагента ФБР Юджина Коуела, бюро розслідує справи щодо тих, хто вирішив незаконно скористатися своїм доступом до інформації, аби поставити під загрозу національну безпеку США. 

«Коли люди порушують довіру, надану їм для захисту національної розвідки, вони ставлять нашу країну під загрозу. Ми продовжимо працювати пліч-о-пліч з нашими партнерами, щоб захистити американський народ і підтримати конституцію, захищаючи секретну інформацію нашої країни», – додав Коуел.

Читайте також: Російський шпигун у Бразилії, який хотів влаштуватися в МКС, отримав нове обвинувачення

Раніше обвинувачений у витоку інформації з Пентагону військовослужбовець Національної гвардії штату Массачусетс Джек Тейшейра визнав себе винним, що підтвердив у федеральному суді в Бостоні.

22-річний чоловік визнав себе винним за шістьма пунктами обвинувачення в умисному зберіганні та передачі секретної інформації, що стосується національної оборони, у зв'язку з витоком минулого року великої кількості секретних записів групі геймерів у додатку для обміну повідомленнями Discord. В обмін на визнання провини прокурори погодилися не звинувачувати Тейшейру в подальших порушеннях Закону про шпигунство або інших злочинах. Він погодився бути засудженим щонайменше до 11 років ув'язнення, а прокурори заявили, що рекомендуватимуть 16 років і вісім місяців ув'язнення.