Кожен четвертий четвер листопада в США відзначають День подяки, який цього року випав на 28 листопада. Свято є найважливішим для американців після Різдва.
Історія Дня подяки
Вперше День подяки був відсвяткований в далекому 1621 році жителями Плимутської колонії. Попередня зима була голодною, її вдалося пережити не всім колоністам. Надалі вони за допомогою сусідів-індіанців навчилися вирощувати кукурудзу та інші культури, пристосувалися до нових умов, відрізняти їстівні рослини від неїстівних і так далі.
Після того, як колоністам вдалося зібрати хороший урожай, губернатор Вільям Бредфорд запропонував їм провести перший День подяки Господу, на який були запрошені і індіанці, які допомогли їм вижити. Вважається, що для святкового вечері пістрелили перший індичок.
У 1789 році президент США Джордж Вашингтон проголосив це свято національною подією і за запитом конгресу визначив дату - 26 листопада, четвер. Але повністю національним святом День подяки став у 1863 році, під час Громадянської війни, коли президент Авраам Лінкольн оголосив, що відтепер останній четвер листопада відзначатиметься як День подяки.
Традиції Дня подяки
За традицією свято відзначається в колі сім'ї. Головною стравою на святковому столі традиційно вважається індичка. Крім того, подають солодку картоплю, ямс зі збитим квітковим соусом, журавлинний соус, начинку з сухарних кубиків зі спеціями, батати, солодкий гарбузовий пиріг і підливку - те, що, на думку істориків, було на столах колоністів у далекому XVII столітті.
Крім того, в цей день американці намагаються допомогти ближнім, на станціях метро встановлюються столи, на які кожен бажаючий може покласти пожертвування.
Традиційними стали і паради. Вперше парад був проведений у 1924 році, коли робітники універмагів Macy's вирішили влаштувати карнавал на честь початку різдвяних ярмарків у магазинах мережі.
У той день 400 робітників у карнавальних костюмах пройшли вулицями Нью-Йорка в супроводі оркестрів і тварин з місцевого зоопарку. Тепер же замість живих тварин у парадах беруть участь надувні фігури.
Ще однією традицією свята є "помилування індички". Напередодні свята президент на галявині перед Білим домом зачитує указ про Помилування індички, після чого птаха відпускають в зоопарк, де він живе до смерті.