UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США відзначають День подяки

Вперше День подяки відсвяткували ще у 1621 році.

Кожен четвертий четвер листопада в США відзначають День подяки, який цього року випадає на 23 листопада. Свято є найважливішим для американців після Різдва.

Вперше День подяки був відсвяткований у далекому 1621 році жителями Плимутської колонії. Попередня зима була голодною, її вдалося пережити не всім колоністам. Надалі вони за допомогою сусідів-індіанців навчилися вирощувати кукурудзу та інші культури, відрізняти їстівні рослини від неїстівних, пристосувалися до нових умов.

Після того, як колоністам вдалося зібрати хороший урожай, губернатор Вільям Бредфорд запропонував їм провести перший День подяки Господу, на який були запрошені і індіанці, які допомогли їм вижити. Вважається, що для святкової вечері були підстрелив перші індички.

У 1789 році президент США Джордж Вашингтон проголосив це свято національною подією і за запитом конгресу визначив дату - 26 листопада, четвер. Але повністю національним святом День подяки став у 1863 році, під час Громадянської війни, коли президент Авраам Лінкольн оголосив, що відтепер останній четвер листопада відзначатиметься як День подяки.

За традицією свято відзначається в колі сім'ї. Головною стравою на святковому столі традиційно вважається індичка. Крім того, подають солодку картоплю ямс зі збитим квітковим соусом, журавлинний соус, начинку з сухарних кубиків зі спеціями, батати, солодкий гарбузовий пиріг і підливку - те, що, на думку істориків, було на столах колоністів в далекому XVII столітті.

Крім того, в цей день американці намагаються допомогти ближнім, на станціях метро встановлюються столи, на які кожен бажаючий може покласти пожертвування.