UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США відповіли на російський ультиматум щодо ракетного договору

Москва вимагає від Вашингтона знищити ракети, які, на її думку, є порушенням ДРСМД; США відповіли відмовою.

США, на відміну від Росії, повністю слідують Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД) і все ракетне озброєння американських стратегічних сил повністю йому відповідає, йдеться в заяві місії США при НАТО, опублікованому в п'ятницю, 8 лютого.

Москва висунула Вашингтону зустрічну вимога щодо поновлення Договору - Кремль хоче, щоб США знищили розгорнуті на суші універсальні пускові установки Мк-41, ракети-мішені та важкі ударні безпілотні літальні апарати. На думку Москви, все це озброєння є порушенням ДРСМД.

Представники США у відповідь на ультиматум Росії зазначили, що установки Мк-41, що входять до складу систем ПРО Aegis Ashore, і пускові установки Мк-41, які встановлюються на морських суднах - не одне і те ж, а система Aegis Ashore "не має наступальних можливостей із застосуванням балістичних або крилатих ракет наземного базування і повністю відповідає ДРСМД".

При цьому в місії також нагадали, що ДРСМД не обмежує створення та застосування багаторазово використовуваних озброєнь - саме до них належать зазначені Москвою як порушення важкі безпілотники.

"На думку США, термін "ракета", який використовує договір, застосовний тільки до одноразових виробів", - йдеться в документі, з нагадуванням про те, що російські компанії також активно займаються створенням подібних БПЛА.

1 лютого держсекретар США Майк Помпео анонсував вихід Сполучених Штатів з ДРСМД.США завершать вихід з Договору протягом шести місяців, якщо Росія не повернеться до виконання ДРСМД. Наступного дня президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія призупиняє участь у ДРСМД.

Раніше заступник державного секретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Андреа Томпсон заявила про те, що Сполучені Штати вимагають від Росії знищити ракету 9М729, наявністю якої Москва порушує ДРСМД - в цьому випадку угода може бути врятовано.

Детальніше про мотиви виходу США з ДРСМД читайте в статті Олексія Їжака "Дедалі ближче до ядерного раю" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".