UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США убезпечили комп'ютерні системи від російських шпигунів

Відомства відмовляться від купівлі продуктів за кордоном.

Сенат США схвалив законопроект, відповідно до якого компанії будуть зобов'язані розкривати дані програмних продуктів, що закуповуються за кордоном, зокрема у російських і китайських розробників. За відповідний законопроект проголосували 87 сенаторів. Нині документ очікує підпису президента США Дональда Трампа.

Приводом для створення законопроекту стало розслідування Reuters, проведене в минулому році. Агентство з'ясувало, що такі великі розробники, як Hewlett Packard, SAP і McAfee, дозволяли російським спецслужбам вивчати вихідний код програмного забезпечення на наявність шпигунських "закладок" і інших вразливостей. При цьому компанії замовчували той факт, що їх продукція досліджувалась іноземцями, пропонуючи придбати свій продукт оборонним та іншим відомствам США.

Влада США побоюється, що розробники, даючи кіберсуперникам знання про особливості роботи софта, наражають на небезпеку і роблять уразливими для атаки державні системи США.

Новий законопроект вимагає, щоб компанії повідомляли Пентагону про будь-які ризики безпеки, пов'язаних з вивченням джерел. В іншому випадку їм загрожує втрата контракту. Також буде створена база програмних продуктів, які досліджувалися іноземними компаніями. Доступ до реєстру матимуть не тільки американські військові відомства, але й інші держструктури США.

Раніше повідомлялося, що адміністрація Трампа запросила 15 мільярдів доларів фінансування на забезпечення кібербезпеки в наступному році. Також Росію вже запідозрили у діяльності, спрямованій на те, щоб вплинути на хід виборів до Конгресу в листопаді.