UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США суд заблокував фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою

Не тільки українські суди творять, що хочуть – їхні американські колеги не поступаються їм в авангардизмі прийняття рішень.

У США Федеральний суд штату Каліфорнія заблокував виділення фінансових коштів Пентагону на будівництво загороджувальної "стіни Трампа" на кордоні Сполучених Штатів та Мексики, повідомляє 29 червня "Голос Америки".

Рішення суду викликало у адміністрації Трампа закономірне обурення – так, сам Трамп, коментуючи це рішення, заявив, що вже оскаржив заборону на використання 2,5 млрд доларів, виділених Пентагоном замість боротьби з наркотиками на будівництво загороджувальної стіни. Юристи Міністерства юстиції США, в свою чергу, повідомили про офіційне оскарження рішення каліфорнійських суддів у Дев'ятому апеляційному суді США.

"Ми негайно подаємо апеляцію, і ми думаємо, що виграємо апеляцію", – заявив Трамп під час прес-конференції у суботу на саміті G20 в Японії.

Як повідомлялося, Дональд Трамп планує отримати від Конгресу ще 8,6 мільярда доларів з бюджету на будівництво обіцяної їм 722-мильної загороджувальної стіни на кордоні із Мексикою.

Відмова конгресменів виділити гроші на будівництво бар'єру стала причиною найбільш тривалого в історії США припинення роботи уряду - "шатдаун" тривав 35 днів. Під час бездіяльності уряду у відпустку за свій рахунок були відправлені близько 800 тисяч держслужбовців. У США порушилася діяльність кількох аеропортів, заяви про те, що співробітники правоохоронних органів не могли виконувати свою роботу в повну силу, допомогли переконати Трампа в короткостроковому рішенні знову відкрити уряд.

15 лютого президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у США. Таким чином він має намір отримати $ 5,7 мільярдів, необхідні на будівництво стіни на південному американської кордоні з Мексикою в обхід Конгресу.

Питання міграції є ключовими для Трампа. Під час виборчої кампанії 2016 року Дональд Трамп пообіцяв побудувати стіну на південному американському кордоні із Мексикою, щоб скоротити число нелегальних мігрантів, які потрапляють в США. Однак у цьому питанні йому постійно ставлять палиці в колеса представники Демократичної партії США, які контролюють Палату представників американського Конгресу.