UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США суд, ймовірно, скасує розпорядження президента Джо Байдена про обов'язкову вакцинацію від COVID-19

Колегія з трьох суддів Апеляційного суду п'ятого округу США ухвалила, що заявники, швидше за все, виграють справу про незаконне перевищення повноважень.

Апеляційний суд у США призупинив розпорядження президента Джо Байдена про те, що компанії зі 100 і більше співробітниками мають забезпечити їхню обов'язкову вакцинацію від COVID-19, повідомляє The New York Times.

Колегія із трьох членів п'ятого окружного апеляційного суду США у Новому Орлеані підтвердила своє попереднє рішення з цього питання, незважаючи на позицію адміністрації Байдена, яка наполягає на тому, що припинення виконання мандату про вакцинацію може призвести до десятків чи навіть сотень смертей.

"Розпорядження приголомшливо широко. Воно - це універсальна кувалда, яка практично не намагається враховувати відмінності в робочих місцях)", - написав колегії суддя окружного суду Курт Енгельхардт.

"Громадським інтересам також є збереження нашої конституційної структури та збереження свободи окремих осіб приймати виключно особисті рішення відповідно до своїх власних переконань, навіть якщо, можливо, ці рішення засмучують урядовців", - також зазначив він.

Раніше цей же суд вже тимчасово заблокував вимогу про обов'язкову вакцинацію для бізнесу, заявивши, що вона порушує "серйозні законодавчі та конституційні проблеми".

Розпорядження Байдена наказує, щоб підприємства, в яких працює понад 100 співробітників, вимагали від працівників пройти вакцинацію або щотижня складати тести та постійно користуватися захисними масками.

Читайте також: У МОЗ розповіли, коли запровадять обов'язкову вакцинацію для медиків

Раніше американські штати подали на уряд до суду за вимогу щодо обов'язкової вакцинації медиків. У позові, поданому до федерального суду штату Міссурі, стверджується, що ця вимога загрожує робочим місцям мільйонів медичних працівників і може "погіршити тривожний брак" співробітників установ у галузі охорони здоров'я, особливо в сільських районах, де деякі з цих працівників не наважуються робити щеплення. у повідомленні.