UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США склали топ-10 країн-порушників релігійних свобод

Крім КНДР, КНР, Ірану, до списку увійшли Таджикистан і Туркменія. А ось Росію включено в інший перелік.

США склали топ країн, що викликають особливе занепокоєння в області порушення релігійних свобод, Росію додали в спеціальний список спостереження, передає " Інтерфакс ".

Таджикистан і Туркменія названі США одними з перших.

"Американська влада назвала:

  1. Бірму,
  2. КНР,
  3. Еритрею,
  4. Іран,
  5. Нігерію,
  6. КНДР,
  7. Пакистан,
  8. Саудівську Аравію,
  9. Таджикистан і
  10. Туркменістан країнами, де, незважаючи на визначення закону про міжнародні релігійні свободи 1998 року з внесеними до нього поправками, громадяни беруть участь або терплять "систематичне, триваюче, кричуще порушення свободи віросповідання", - повідомив держсекретар США Майка Помпео. Його заяву поширив держдеп США.

Також Помпео доповнив, що Коморські острови, Куба, Нікарагуа і РФ включені до спеціального списку спостереження за країнами, уряди яких займалися або допускали "серйозні порушення релігійної свободи". А ось Судан і Узбекистан покинули топ, так як показали "значний, конкретний прогрес, досягнутий їх владою за останній рік", - повідомив Помпео.

Читайте також: Припинити блокувати інтернет: 29 країн закликали владу Білорусі дотримуватися зобов'язань з прав людини

Генеральний прокурор США Вільям Барр розглядає можливість відходу з поста до закінчення терміну президентських повноважень Дональда Трампа, повідомлялося раніше. Він може подати у відставку в січні, але поки не прийняв остаточного рішення і може залишитися на посаді до інавгурації переможця виборів 3 листопада Джо Байдена (призначена на 20 січня 2021 року - ред.).

Що саме вплинуло на рішення генпрокурора: відмова Трампа визнати результати виборів або його невдоволення заявою Барра про те, що Міністерство юстиції не знайшло доказів «масштабних фальсифікацій» результатів голосування - невідомо.