UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США схвалили вакцинацію вагітних жінок

Новий аналіз не показав підвищений ризик викидня при вакцинації.

У середу, 11 серпня, Центри з контролю і профілактиці захворювань США заявили, що вагітним жінкам слід вакцинуватися проти COVID-19 на основі нового аналізу, який не показав підвищений ризик викидня.

Центр контролю захворювань заявив, що не виявив ніяких проблем з безпекою вагітних ні в новому аналізі, ні в більш ранніх дослідженнях. У ньому йдеться, що частота викиднів після вакцинації була аналогічна очікуваної. Вагітні жінки можуть отримати будь-яку з трьох вакцин при наявності екстреного дозволу - Pfizer, Moderna або Johnson & Johnson.

Агентство раніше не рекомендувало вагітним жінкам вакцинуватися, але сказало, що їм слід обговорити вакцинацію зі своїми постачальниками медичних послуг. На сьогодні в США лише 23 відсотки вагітних жінок отримали хоча б одну дозу вакцини.

Агентство працює над стратегіями, щоб акушери і гінекологи стали постачальниками вакцини.

За даними CDC, вагітність збільшує ризик важкого захворювання від COVID-19, а COVID-19 під час вагітності збільшує ризик передчасних пологів.

CDC заявило, що тепер рекомендує всім людям у віці 12 років і старше пройти вакцинацію від COVID-19, включаючи вагітних, що годують грудьми, які намагаються завагітніти або тих, хто може завагітніти в майбутньому.

«Ми знаємо про що поширюються міфи про народжуваність. Вони не засновані ні на яких доказах. Це не підтверджується наукою», - повідомили в агентстві.

Нове керівництво з'явилося в зв'язку з різким збільшенням числа випадків захворювання і госпіталізацій по країні за останній місяць. У деяких лікарнях Арканзасу, Флориди, Луїзіани і Міссісіпі закінчилися ліжка, і спалах поширюється за межі епіцентру на півдні США в Орегон і штат Вашингтон.

Читайте також: Вакцинація від COVID-19 в 15 разів знижує ризик потрапити в лікарню з коронавірусом – МОЗ

Чи можна робити вакцинацію вагітним, щоб убезпечити їх від цього вірусу, ZN.UA дізналося у лікаря-інфекціоніста дитячого імунолога і глави Національно-технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федора Лапія.