Американські слідчі активно розслідують можливі зв'язки особистого адвоката президента США Руді Джуліані з українськими олігархами, повідомив журналіст-розслідувач Скотт Стедман.
«Людина, безпосередньо знайома із ситуацією, повідомила мені, що слідчі в Нью-Йорку допитали принаймні одного свідка щодо роботи Руді Джуліані з українським олігархом Павлом Фуксом у межах кримінального розслідування щодо особистого адвоката Трампа», - написав він у Twitter.
Стедман уточнив: розслідування щодо Джуліані не лише має статус активного, але і посилюється, оскільки слідчі ставили докладні та суттєві запитання стосовно лобіювання Джуліані та виплат йому з різних українських джерел, включно з Фуксом.
У розпорядженні слідчих Південного округу штату Нью-Йорк опинилась копія контракту Фукса з охоронною фірмою, яка належить адвокату Трампа.
Контракт був укладений в 2017 році, до того, як Трамп призначив Джуліані своїм радником з питань кібербезпеки, і подовжений на 2018 рік.
«Питання в тому, чи лобіював Джуліані інтереси своїх клієнтів, зокрема Фукса або міста Харків, в адміністрації Трампа хоч якось», - зазначає журналіст.
У 2017 році компанія TriGlobal Strategic Ventures організувала зустріч Джуліані та Фукса. За два роки її керівник Віталій Прусс розповів Джуліані та бізнес-партнеру колишнього голови виборчого штабу Трампа Льву Парнасу про злив листування Гантера Байдена.
У розпал президентської кампанії у США Прусс стверджував, що електронні листи сина основного конкурента Дональда Трапа «отримали росіяни й українці».
Видання Forensic News, для якого пише Стедман, раніше повідомляло, що в 2018 і 2019 роках Джуліані зустрічався з іншим членом ради директорів TriGlobal, який є кремлівським інсайдером. згодом CNN підтвердило, що слідчі Нью-Йорка розслідували дії Джуліані щодо електронних листів Байдена.
Це федеральне розслідування, а отже воно підпадає під категорію потенційних злочинів, які Трамп може помилувати упродовж останніх 16 днів своєї каденції.
Нагадаємо, в листопаді 2019 - січні 2020 року російські хакери намагались знайти компромат на Байдена. Спроби злому сайтів компанії Burisma, в якій працював Гантер Байден, фіксувались в Україні та за кордоном, і збіглися в часі з початком у США процедури імпічменту Трампа.
За місяць до виборів 3 листопада Джуліані звернувся до журналістів The New York Post і передав копії електронних листів. Матеріали лягли в основу статті, в якій стверджувалося, що Гантер Байден знайомив свого батька, який тоді обіймав посаду віце-президента США, з бізнесменами з України - зокрема, із Вадимом Пожарським.
Основний автор статті Брюс Голдінг відмовилася підписувати матеріал своїм ім'ям через сумніви в його надійності. Однак її все одно призначили автором. Twitter і Facebook заблокували поширення матеріалу, пояснивши, що стаття потребує перевірки на достовірність.