В розвідслужбах США заявили, що Росія зробила Північній Кореї таємну пропозицію - Москва обіцяє режиму Кім Чен Ина побудувати в КНДР атомну електростанцію у обмін на відмову Пхеньяна від використання ядерної зброї, повідомляє ТАСС з посиланням на Washington Post.
Згідно з джерелами американського видання в уряді США, переговори між КНДР і Росією таємно пройшли восени 2018 року; домовленість свідчить, що Росія буде експлуатувати АЕС та вивозити усі побічні продукти виробництва, щоб Північна Корея не могла використовувати їх у якості сировини для виробництва ядерної зброї. В обмін на АЕС КНДР згортає свою ядерну програму, знищує ядерні ракети і ракетні бази та зобов'язується відмовитися від використання балістичних ракет надалі.
Видання зазначає, що така угода йде врозріз з інтересами США і Китаю у цьому регіоні, оскільки дозволить Росії міцно закріпитися на Корейському півострові за рахунок того, що Москва буде грати суттєву роль у забезпеченні регіону енергетикою. Також джерела зазначили, що відмова КНДР від ядерної зброї малоймовірна, поки не нормалізовані відносини з США, так як Пхеньян вважає свої ракети єдиним фактором, який утримує Вашингтон від збройної агресії у бік КНДР.
При цьому Білий дім, Центральне розвідувальне управління США та посольство Росії у Вашингтоні відмовилися якось коментувати цю інформацію.
Нагадаємо, 18 січня після зустрічі Трампа і держсекретаря США Майка Помпео із заступником голови ЦК Трудової партії Північної Кореї Кім Йон Чхолем у Вашингтоні, Білий дім повідомив, що друга зустріч президента США з очільником КНДР має відбутися наприкінці лютого. Місце проведення саміту в Білому домі пообіцяли повідомити пізніше.
12 червня минулого року в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США взяли на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Однак, санкції проти КНДР залишаються в силі.
Детальніше про саміт США - КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт у Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа та Кім Чен Ина і про що вони домовилися", а також у статті Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".