UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США пройшли десятки демонстрацій проти обмеження обігу зброї

Ця акція - відповідь на наміри влади з посилення контролю над продажем гвинтівок і пістолетів, які пропонує ввести Президент США Барак Обама.

Тисячі американців в суботу, 19 січня, вийшли на акції протесту проти обмеження обігу зброї.

Демонстрації пройшли в столицях штатів Нью-Йорк, Вашингтон, Орегон, Коннектикут, Теннессі, Техас, Юта, Південна Дакота та інших. У кожному місті акція проводилися біля будівлі законодавчого органу штату.

Кількість учасників акцій коливалося від кількох сотень до кількох тисяч осіб. Найбільший натовп - дві тисячі людей - зібрався в столиці штату Нью-Йорк Олбані. В Олімпії, штат Вашингтон, незгоду з політикою влади висловили близько 1500 людей. В Остіні, штат Техас, на демонстрацію прийшли понад 800 людей. У столиці Міннесоти Сент-Пол до будівлі місцевого сенату прийшло понад 500 демонстрантів.

На акціях протесту в Олімпії (Вашингтон), Феніксі (Арізона), Салемі (Орегон) і Солт Лейк--Сіті (Юта) були помічені учасники з вогнепальною зброєю в кобурі. Деякі демонстранти тримали в руках лише муляжі рушниць, а присутнім дітям роздавали іграшкову зброю. У багатьох у руках були плакати. Зокрема, в Остіні, Техас, демонстранти тримали транспаранти з написами: "Озброєне суспільство - це ввічливе суспільство" і "Друга поправка до Конституції виходить від Бога" [саме друга поправка гарантує громадянам США право на вільне носіння зброї].

Протести, які пройшли в американських містах 19 січня, були організовані через групу "More Gun Control = More Crime" ("Більше контролю над обігом зброї = вище рівень злочинності") в соціальній мережі Facebook. Група з'явилася в листопаді 2012 року. До теперішнього часу вона "сподобалася" більше 17 тисяч осіб.

Акції протесту були викликані наміром президента США Барака Обами обмежити обіг зброї в країні. 16 січня 2013 він запропонував ввести заборону на штурмову зброю і багатозарядні магазини, посилити покарання за нелегальну торгівлю зброєю і в цілому ускладнити процедуру придбання вогнепальної зброї. Ця пропозиція стала відповіддю на стрілянину по учнях початкової школи "Сенді-Хук" в штаті Коннектикут 14 грудня 2012 року. Тоді загинуло 27 людей, включаючи 20 дітей.

Супротивники антизбройової кампанії вважають, що обмеження обігу зброї в першу чергу торкнеться законослухняних громадян, обмеживши їх право на самооборону. !zn

Читайте також:

США зробили перший крок до посилення контролю над зброєю

Обама підтримав заборона на продаж наступальної зброї в США

Після масового вбивства дітей в США різко виросли продажі зброї

У США буде проведена реформа в області продажу та володіння вогнепальною зброєю