UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США поки не ухвалили рішення щодо продовження договору СНО-3 - Помпео

Уряд передбачає застосувати комплексний підхід до питання стратегічних договорів у цілому, зазначив держсекретар.

Державний секретар США Майк Помпео на слуханнях у Сенаті заявив, що у американського уряду поки що відсутня яка-небудь визначена позиція щодо питання про продовження договору між Сполученими Штатами і Росією про скорочення наступальних озброєнь СНО-3, передають росСМИ.

Під час виступу в сенаті у Помпео попросили підтвердити достовірність інформації, що в уряді США поки не вироблено певної позиції щодо продовження договору СНО-3 після 2021 року.

"Так, це так", - сказав Помпео, при цьому зазначивши, що США припускають "комплексно" підходити до питання стратегічних договорів.

Як повідомлялося, 16 липня у Гельсінкі відбулися переговори президента США Дональда Трампа і президента Росії Володимира Путіна. Серед іншого обидва лідери обговорили проблему розповсюдження ядерної зброї.

Новий Договір про СНО набув чинності 5 лютого 2011 року. Згідно з документом, Росія і США повинні були скоротити сумарну кількість ядерних боєзарядів на третину. Тодішній президент США Барак Обама підписав ратифікаційний документ до договору з Росією 2 лютого. 28 січня, аналогічну підпис поставив тоді ще російський колега Обами Дмитро Медведєв.

Сам договір лідери США і Росії підписали ще в квітні 2010 року на спільній зустрічі у Празі. Цьому передував цілий рік переговорів у рамках спеціально створеної комісії. Після підписання главами обох держав документ був ратифікований Сенатом США, а також російськими Держдумою і Радою Федерації. Крім того, обидві сторони прийняли до договору низку застережень, які, однак, не носять юридично зобов'язуючого характеру.

Угода про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, відома, як СНО-3, прийшла на зміну попередньому договору, термін дії якого закінчився в 2009 році.

Президент США Барак Обама підписав ратифікаційний документ до договору з Росією 2 лютого. 28 січня, аналогічний підпис поставив російський колега Обами Дмитро Медведєв.

Сам договір лідери США і Росії підписали ще в квітні 2010 року на спільній зустрічі у Празі. Цьому передував цілий рік переговорів у рамках спеціально створеної комісії. Після підписання главами обох держав документ був ратифікований Сенатом США, а також російськими Держдумою і Радою Федерації. Крім того, обидві сторони прийняли до договору низку застережень, які, проте, не носять юридично зобов'язуючого характеру.

Угода про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, відома як СНО-3, прийшла на зміну попередньому договору, термін дії якого закінчився в 2009 році.