UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США почалися страйки працівників Amazon і Instacart

В Америці робітники намагаються привернути увагу до питання безпеки і зарплати людей, які працюють під час пандемії COVID-19

У США близько 200 тисяч працівників доставки товарів Instacart взяли участь у страйку. До них також приєдналися працівники складу Amazon в Стейтен-Айленді. Пізніше стало відомо, що компанія Amazon звільнила одного з організаторів страйку, а інших працівників відправила у відпустку "за свій рахунок", повідомляє Reuters.

Працівників Amazon підтримали і в інших країнах. У понеділок страйк оголосили десятки робітників на заводі в Італії, недалеко від Флоренції.

При цьому, минулого тижня міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер заявив, що тиск на співробітників Amazon, щоб вони працювали, незважаючи на недостатній захист, є "неприпустимим".

У понеділок Amazon випустила заяву, в якій оскаржила коментарі одного з співробітників Стейтен-Айленда, Крістіана Смолла, який звинуватив компанію в неправильному поводженні зі складськими операціями після підтвердженого випадку коронавіруса в компанії.

В Amazon заявили, що Смоллс перебував на оплачуваному карантині після тісного контакту із зараженим COVID-19 працівником, а також "отримав безліч попереджень за порушення правил соціального дистанціювання", що призвело до його звільнення.

"Я буду продовжувати говорити. Мої колеги в Нью-Йорку і по всій країні будуть продовжувати говорити. Ми не зупинимося, поки Amazon не забезпечить реальний захист нашого здоров'я і безпеки", - заявив Соллс у зверненні, розповсюдженому через місцеве об'єднання трудящих і активістів "Афіна".

Летиція Джеймс, генеральний прокурор Нью-Йорка, опублікувала заяву, в якій назвала звільнення "ганебним", а також попросила Національну рада по трудових відносинах провести розслідування.

Empire State Building підсвітили червоним в знак подяки медикам. Підсвічений був шпиль будівлі, імітуючи світлові маячки, які включають при поїздці на виклик.

Не схожий ні на що в історії економічний шок: Роботу в США можуть втратити 47 мільйонів осіб. Рекордні 3,3 мільйона американців подали первинні заявки на допомогу з безробіття за тиждень.