UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США на боротьбу з наслідками коронавірусу витратять один трильйон доларів

У Сенаті США проект доведеться узгоджувати між республіканцями і критично налаштованими демократами.

В Сенаті США пройде голосування за пакет надзвичайних заходів, в рамках яких для подолання економічних наслідків епідемії коронавірусу уряд виділить один трильйон доларів. Про це повідомляє агентство Reuters.

Лідер республіканської більшості в Сенаті США Мітч МакКоннел представив пакет надзвичайних економічних законів і змін, який належить узгодити демократам і республіканцям. Обговорення проекту почнуться у п'ятницю. За словами МакКоннела, бюджет на 1 трильйон доларів призначений для стабілізації всіх секторів економіки, фінансової підтримки малого бізнесу, пересічних американських громадян, лікарів та пацієнтів, заражених COVID-19.

В день обговорення в Сент прийдуть міністр фінансів Стівен Мнучін і директор Національної економічної ради США, економічний радник Білого дому Леррі Кудлоу. Вони повинні допомогти прийти до згоди щодо обговорюваного проекту.

Голова демократичної опозиції Чак Шумер заявив, що готовий до домовленості з республіканцями, але у сенаторів-демократів є свої зауваження до пакету законів.

"Порятунок економіки має виражатися у допомозі працівникам, а не топ-менеджерам і великим акціонерам", - сказав Шумер. Раніше Шумер у спільній заяві зі спікером Палати представників США Ненсі Пелосі критикував цей пакет законодавчих заходів, стверджуючи, що він "ставить на перше місце підтримку корпорацій", а не інтереси робітників і службовців.

Сенатор-демократ Патрік Ліхі, що засідає в сенатському комітеті з асигнувань, також критикував проект, звертаючи увагу що він не передбачає достатнього фінансування заходів по боротьбі з епідемією коронавірусу на федеральному рівні, а також для штатів і місцевих адміністрацій.

"Голосування може затягнутися на кілька днів", - вважає сенатор-республіканець Ламар Олександр.

У проекті важливе місце відведено допомоги пересічним громадянам - за 1200 доларів на людину і 2400 доларів для сімейних пар нижче певного рівня доходів, а також по 500 доларів на дитину.

Економічні наслідки пандемії коронавіруса позначилися на багатьох країнах та світовій економіці в цілому. Європейський центробанк вдався до надзвичайної програми стимулювання, виділивши на неї 750 мільярдів євро. Фондовий ринок США виявився вкрай залежний від державних заходів по підтримці економіки. Економіка України також постраждає від коронавіруса, зокрема Мінфін пророкує труднощі з розрахунками за держборгом.