UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США на 99,9% впевнені у вибуху бомби на борту А321 – CNN

Американські офіційні особи висловлюють впевненість у версії про те, що причиною катастрофи авіалайнера над Синаєм став вибух бомби на борту літака.

Сполучені Штати висловлюють все більшу впевненість у версії про бомбу на борту російського А321, що зазнав аварії над Єгиптом, заявили кілька високопоставлених американських чиновників телеканалу CNN.

Один чиновник сказав, що офіційні особи США на "99,9% впевнені" в такій версії подій.

Секретар США Нацбезпеки Джех Джонсон сказав CNN, що чиновники ввели "запобіжні заходи" для підвищення безпеки на міжнародних рейсах до Сполучених Штатів, поки триває розслідування авіакатастрофи А321.

Повідомлялося, що слідчі на 90% впевнені у вибуху бомби на борту A321. У той же час, як писали ЗМІ, Кремль до останнього буде заперечувати версію теракту А321.Теракт буде означати для влади РФ відповідальність за війну в Сирії, і Кремль прагне уникати навіть натяку на дану зв'язок. Як пише газета, за участі Росії у військовій операції в Сирії ризик відповідних терористичних атак був самим очевидним. При цьому, Путін заборонив росіянам літати до Єгипту.

Читайте також: Версію теракту на борту А321 перевірять у лабораторії – "Ъ"

Раніше "Комерсант" повідомив, що єгипетські експерти підтвердили вибух бомби на борту A321. "Кваліфікація" синайських бойовиків дозволяє їм створити і грамотно закласти бомбу на борт літака.

Версію про вибух бомби на борту A321 анонімно підтвердили судово-медичні експерти з Єгипту, які обстежили тіла жертв катастрофи. За їх словами, аналіз пошкоджень, зокрема поділ багатьох тіл на фрагменти, свідчив про те, що деякі пасажири рейсу загинули ще в повітрі від мінно-вибухових травм.

Нагадаємо, в ніч на четвер ЗМІ розповсюдили інформацію, що розвідка США дізналася про бомбу на борту А321 завдяки перехопленню даних. Імовірно бомбу заклали прихильники "Ісламської держави" або пов'язані з ним угруповання. Тим не менше, посол Російської Федерації в Єгипті заперечує теракт на борту А321.

Зазначимо, розшифровка бортових самописців А321 не допомогла встановити причину аварії. Протягом двадцяти хвилин польоту всі системи літака працювали в штатному режимі. Потім відбулася подія, що спричинила одномоментне відключення фіксації всіх параметрів роботи систем А321.

Пасажирський лайнер російської компанії "Когалимавіа", який прямував з Шарм-ель-Шейха до Санкт-Петербурга, зазнав аварії через 23 хвилини після вильоту на півночі єгипетського півострова Синай. Всі 224 людини, що знаходилися на борту, загинули. Серед них було 25 дітей.