37-річний москвич Андрій Тюрін був засуджений федеральним судом Манхеттена до 12 років ув'язнення за звинуваченнями у зломі комп'ютерних мереж, шахрайстві з використанням електронних засобів, банківському шахрайстві і злочинах, пов'язаних з азартними іграми в інтернеті.
Про це йдеться в повідомленні Одрі Штраус, яка виконує обов'язки прокурора Південного округу Нью-Йорка, пише Комерсант.
Тюрін був учасником хакерської кампанії, жертвами якої стали американські фінансові установи, брокерські фірми, видавництва фінансових новин та інші компанії. Ці атаки Тюрін здійснив, вступивши в змову зі спільниками - Джері Шалоном, Джошуа Аароном і Зивом Оренштейном. Він також повинен відшкодувати США $19 млн 214 тисяч.
Хакер з спільниками отримали незаконні доходи, які обчислюються сотнями мільйонів доларів. Слідству вдалося довести, що росіянин отримав особистий прибуток в розмірі понад 19 мільйонів доларів в результаті своєї хакерської діяльності.
Росіянин розкаявся в скоєному.
"Я займався незаконними речами. Одного разу піддавшись спокусі і переступивши закон, я продовжував все далі заходити за межу. Я вчинив злочин і мені за нього відповідати. Я знаю, що приніс дуже багато шкоди людям і я прошу у них за це вибачення", - заявив Тюрін в суді.
Також Тюрін грав важливу роль в організації однієї з найбільших в американській історії крадіжок даних про клієнтів фінансової установи. Йдеться про розкрадання особистих даних 80 мільйонів клієнтів банку JP Morgan Chase.
У вересні 2018 року влада Грузії екстрадувала хакера в США.
Раніше повідомлялося, що російські хакери, яких підозрюють в атаці на IT-системи декількох американських державних установ, отримали доступ до вихідного коду Microsoft. Цей код використовують для створення програмного забезпечення, пише Bloomberg.
"Ми виявили незвичайну активність в деяких частинах облікових записів і після аналізу прийшли до висновку, що одну з облікових записів використовували для перегляду вихідного коду", - повідомили в Microsoft.
У компанії також відзначили, що "підозрілий" аккаунт "не мав дозволу на зміну будь-якого коду, тому розслідування показало, що ніяких змін внесено не було".
У той же час представник компанії не уточнив, доступ до якого вихідного коду отримали хакери.